×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: Kolejny rekordowy miesiąc


Port lotniczy w Kopenhadze zanotował w kwietniu wzrost liczby pasażerów o 5,6 proc. do 2,42 mln. Odpowiadały za niego przede wszystkim trasy międzykontynentalne.

Z połączeń europejskich z i do Kopenhagi skorzystało w kwietniu 2,03 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 5,7 proc. Trasy międzykontynentalne zanotowały wzrost aż o 17,1 proc. do 263,7 tys. pasażerów, natomiast z rejsów krajowych skorzystało 125,2 tys. osób, czyli o 13,6 proc. mniej niż rok temu. Tak wysoki wzrost na trasach międzykontynentalnych wynikał m.in. z uruchomienia nowych tras z Kopenhagi do Miami, Oakland i Los Angeles. 

W kwietniu 953,7 tys. osób rozpoczęło podróż w Kopenhadze - stanowiło to wzrost o 8,9 proc. Liczba pasażerów przesiadających się w stolicy Danii spadła natomiast o 5,9 proc. do 238,4 tys. osób. 

Liczba operacji lotniczych spadła w kwietniu o 5,1 proc. do 21,1 tys. 

Najpopularniejszymi kierunkami podróży z i do Kopenhagi w kwietniu niezmiennie pozostały Londyn (194 tys. pasażerów, spadek o 6,2 proc.), Oslo (125,2 tys., wzrost o 2,4 proc.) i Sztokholm (120,8 tys., spadek o 14,7 proc.).gość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie