WOW air poleci do Tel Awiwu

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 maja 2017 15:00
Islandzki przewoźnik niskokoszowy uruchomi bezpośrednie połączenia z Islandii do Tel Awiwu. Pierwszy lot na tej trasie wystartuje 12 września.
Reklama

Nowo ogłoszone połączenie będzie pierwszym kierunkiem WOW air na Bliskim Wschodzie. Przewoźnik będzie obsługiwał połączenie cztery razy w tygodniu, we wtorki, środy, piątki i niedziele samolotami airbus A321.

- Naszą misją jest pozwolić każdemu latać, poprzez zaoferowanie tanich biletów do Tel Awiwu. Nikt nie zaoferował jeszcze tak niskich cen do Ameryki Północnej i jesteśmy dumni, że przynosimy konkurencyjne ceny do Izraela. Mam nadzieję, że pozwoli to na odwiedziny tutaj, oraz pozwoli Izraealczykom podróżować - powiedział Skuli Mogensen, prezes i założyciel WOW air podczas wspólnej konfrencji z Yisraelem Katzem, izraelskim ministrem transportu i Tel Awiwie.

W 2016 roku Izrael odwiedziło ponad 2,8 mln osób z Ameryki Północnej - wylicza islandzka gazeta Víkurfréttir. Izraelska rada turystyki liczy na to, że nowe połączenie poprawi konkurencyjność cenową na trasach do Ameryki oraz zachęci jeszcze liczniejszą grupę osób do odwiedzin Izraela.

Jak informuje Jerusalem Online, ceny połączeń do Tel Awiwu z Nowego Jorku, Bostonu, Chicago, Toronto i Montrealu będą się zaczynały od 149 dolarów w jedną stronę, z Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych od 199 dolarów, a z Islandii od 99 dolarów.Jak zapowiada WOW air, pasażerowie lotów ze Wschodniego Wybrzeża podróżujący do Izraela będą musieli spędzić w Islandii około 13 godzin, podczas gdy pasażerowie podróżujący z Kalifornii oraz Miami będą mogli skorzystać z dwugodzinnej przesiadki.

Bezpośrednie lotu z Tel Awiwu do USA oferowane są obecnie przez EL AL Israeli Airlines, United Airlines oraz Delta Air Lines. Łączne tygodniowe oferowanie na tych trasach wynosi 17,4 tys. miejsc.

fot. WOW air
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama