Etihad wyśle A380 do Paryża

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 maja 2017 10:00
Linie Etihad skierują airbusy A380 na trasę pomiędzy Abu Dhabi i Paryżem. SuperJumbo od 1 lipca obsłuży jedno z dwóch codziennych połączeń na tym kierunku.
Reklama

Paryż jest kolejnym kierunkiem po Londynie, Sydney, Nowym Jorku i Melbourne, do którego Etihad wysyłają największe samoloty w swojej flocie. Tym samym pasażerowie z Paryża będą mogli skorzystać z lotów do Sydney i Melbourne w pełni obsługiwanych airbusami A380. Zmiana samolotu na rotacji z boeinga 777 zabierającego 328 pasażerów na 496-miejscowego airbusa A380 oznacza także wzrost oferowania pomiędzy Abu Dhabi i Paryżem.

Lot EY31 będzie wylatywał z Abu Dhabi o godzinie 2:15 rano i przyleci do Paryża o godzinie 7:50 rano czasu lokalnego. W podróż powrotną samolot obsługujący lot EY32 wystartuje z Paryża o godzinie 10:40 i przyleci do Abu Dhabi o godzinie 19:30.

- Wierzymy, że nasi pasażerowie podróżujący z oraz do Paryża docenią to, co my postrzegamy jako niezrównany komfort oraz obsługę na pokładach naszych airbusów A380. Loty naszego flagowego samolotu do Paryża pomogą obsłużyć rosnące zapotrzebowanie oraz zaoferują lepsze doświadczenia podróży. Paryż jest jednym z naszych najpopularniejszych kierunków, dlatego zaoferowanie tego lepszego serwisu będzie korzystne zarówno dla podróżnych z Abu Dhabi, jak i z naszych popularnych kierunków w Azji i Australii - powiedział Peter Baumgartner, prezes Etihad Airways.

Airbusy A380 Etihad zabierają na pokład łącznie 496 pasażerów - do dwóch osób w klasie Residence, dziewięć w pierwszej klasie, 70 w klasie biznes oraz 415 w klasie ekonomicznej.


fot. Etihad Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama