Air France z Porsche ustanawiają nowy rekord Guinnessa

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
22 maja 2017 08:20
1 komentarz
Niedawno na paryskim lotnisku de Gaulle’a (CDG) miał miejsce wyjątkowy eksperyment. Porsche Cayenne holowało ważącego 285 ton airbusa A380, ustanawiając tym samym nowy rekord, który został wpisany do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa.
Reklama

Linie lotnicze Air France współuczestniczyły w eksperymencie udostępniając najnowocześniejszy hangar oraz jeden ze swojej floty dziesięciu airbusów A380, który jest największym samolotem pasażerskim na świecie. Długość A380 wynosi 73 metry, a porsche Cayenne 4,8 m.

Porsche Cayenne kierowane przez brytyjskiego technika Richarda Payne holowało ważącego 285 ton airbusa w hangarze obsługi technicznej H6, pokonując dystans 42 metrów. Poprzedni tego typu rekord wynosił 115 ton. W ten sposób producent samochodów mógł sprawdzić wytrzymałość swojego auta.


Air France przeznaczył do eksperymentu swój hangar o powierzchni 60 tysięcy m kw., który jest przeznaczony specjalnie do obsługi technicznej największych samolotów we flocie przewoźnika – airbusów A380 i służy również jako ich miejsce postojowe. Nowy rekord Guinnessa został ustanowiony przez model Cayenne S Diesel, z silnikiem o mocy 385 KM. Następnie testom poddano model porsche Cayenne Turbo S. Do połączenia samolotu z samochodem zastosowano specjalny sprzęt holowniczy, który zamocowano do standardowego samochodowego haka.


- Samochód dał radę, więc poczułem ulgę. Zazwyczaj nie posuwamy się aż tak daleko sprawdzając maksymalne możliwości naszych aut, ale dziś to był wyjątkowy wyczyn. Mogę powiedzieć, że dałem z siebie wszystko, ale Cayenne dał dużo więcej i nie narzekał. We wszystkich moich lusterkach nie widziałem nic innego poza airbusem, co było interesujące - powiedział Richard Payne, pracownik działu technicznego Porsche w Wielkiej Brytanii, który tego dnia kierował autem podczas testu.


- Air France Industries i KLM Engineering & Maintenance to spółka wchodząca w skład Grupy Air France KLM, która zajmuje się serwisem technicznym samolotów. Pracujemy dla Air France KLM, ale też świadczymy usługi dla innych linii. Podobnie jak Porsche, dążymy do doskonałości i czasem przesuwamy granice w inżynieryjnych osiągnięciach. To było ekscytujące oglądać dwie maszyny dziś razem – nasi pracownicy byli zaintrygowani i pod wrażeniem. Gratulujemy Porsche niezwykłego wyczynu! - powiedział Gery Mortreux, wiceprezes Air France Industries.


- W czasie mojej pracy dla Światowych Rekordów Guinnessa obserwowałem wiele zachwycających wyczynów i rekordów, ale widok niewielkiego porsche Cayenne holującego jeden z największych samolotów świata jak dla mnie był niezwykle spektakularny. Chciałbym pogratulować wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie - powiedział Pravin Patel, arbiter Światowych Rekordów Guinnessa.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

eFJot 2017-05-27 10:52   
eFJot - Profil eFJot
Porsche to niemiecka firma. Ciekawe, że nie poszli na współpracę z Lufthansą, tylko wybrali Air France...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama