Węgierskie uzdrowisko zabiega o polskich turystów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 maja 2017 20:00
Węgierskie miasteczko Hévíz to przede wszystkim uzdrowisko, które słynie z jeziora termalnego o właściwościach leczniczych. To również miejsce warte odwiedzenia ze względu na walory turystyczne. Teraz zabiega o turystów z Polski.
Reklama

Największe na świecie biologicznie aktywne jezioro termalne, w którym można pływać, znajduje się właśnie w Hévíz. W miasteczku usytuowanym zaledwie 200 kilometrów od Budapesztu już od 220 lat rozwija się kultura uzdrowiskowa. Poza bogatą ofertą usług spa i wellness warto bliżej poznać okolice, w których nie brak atrakcji turystycznych.

Przedstawiciele Hévíz liczą, że uda im się przyciągnąć polskich turystów. Z roku na rok liczba odwiedzających z Polski rośnie. W latach 2015-16 było to 21 235 osób, co w porównaniu do lat 2013-14 dało trzykrotny wzrost. Z analizy statystyk wynika, że znacząco wydłuża się długość pobytu Polaków.

Jak przekonuje Orsolya Horváth, dyrektor zarządzająca organizacji Tourism Non-profit miasta Hévíz, oferta powinna być interesująca dla mieszkańców Polski.

- Z kąpieli w jeziorze można korzystać przez cały rok, do dyspozycji gości jest szeroka gama zabiegów leczniczych, relaksacyjnych i innych atrakcji. Na pewno zasmakuje też nasza kuchnia i wspaniałe wina. Cały czas rozwija się baza noclegowa i staramy się zadbać o turystów, aby odwiedzający ponownie do nas przyjeżdżali - wylicza Orsolya Horváth.


Turyści, którzy zdecydują się na przyjazd do Hévíz mają do wyboru różne opcje zakwaterowania. Znajduje się tam łącznie 10 000 miejsc noclegowych w obiektach o różnym standardzie. Jest jeden hotel pięciogwiazdkowy, 7 czterogwiazdkowych i 10 trzygwiazdkowych, można też skorzystać z oferty prywatnych kwater.

Jezioro termalne w Hévíz jest unikatem w skali światowej. Dzięki bogatej zawartości związków mineralnych w wodzie posiada ono właściwości lecznicze, a bijące pod nim gorące źródło sprawia, że kąpieli można zażywać przez cały rok. Jego powierzchnia to 4,4 ha, a temperatura wody waha się od 24°C zimą do 36°C latem. Oprócz kąpieli w jeziorze i tradycyjnych zabiegów, dostępna jest szeroka oferta usług spa i wellness z użyciem wody z jeziora. Na gości czekają sauny, masaże relaksacyjne i zabiegi kosmetyczne. W ofercie obiektów jest wiele form specjalistycznej gimnastyki, która polecana jest nie tylko osobom ze schorzeniami kręgosłupa, ale też wszystkim, którzy chcą się lepiej poczuć.


Położone nad jeziorem i otoczone lasem Hévíz jest dobrą bazą wypadową do wycieczek rowerowych i pieszych. Szlaki prowadzą zarówno do ruin pięknych zamków, jak i nad sam brzeg Balatonu, największego jeziora Europy Środkowej, które jest oddalone od Hévíz o 6 km. Miłośnicy sportów wodnych mogą tam uprawiać różne dyscypliny, korzystać z plaż oraz rejsów po Balatonie. Nieopodal miasteczka znajduje się również pole golfowe.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Tagi
heviz węgry

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama