Wizz Air świętuje 13. urodziny

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 maja 2017 11:40
Zniżki na przeloty oraz ogłoszenie wyników konkursu WIZZ Youth Challenge - tak niskokosztowy przewoźnik z Węgier obchodzi 13 rocznicę swojego pierwszego lotu.
Reklama
Pierwszy lot samolotu w barwach Wizz Air odbył się 19 maja 2004 roku. Od tamtej pory, jak wylicza przewoźnik, jego samoloty pokonały w sumie 1 mld kilometrów, co stanowi równowartość okrążenia Ziemi 25 tys. razy, a linie lotnicze przewiozły prawie 135 mln pasażerów. Każda maszyna we flocie Wizz Air składającej się z 81 samolotów typu airbus A320 i A321 lata średnio ponad 12 godzin dziennie. Łącznie samoloty Wizz Air wykonały 880 tys. operacji lotniczych spędzając w powietrzu ponad 1,4 mln godzin, co daje wynik 163 lat ciągłej pracy.

Wizz Air lata na 500 trasach ze 141 lotnisk w 42 krajach, od Teneryfy na zachodzie Europy po Astanę na wschodzie. Najdłuższa trasa liczy 4,6 tys. km i łączy Katowice z Dubajem. Na ten rok przewoźnik zapowiada otwarcie kolejnych 40 połączeń.Z okazji urodzin linie Wizz Air przygotowały urodzinową wyprzedaż biletów ze zniżką do 30 proc. Oprócz tego przewoźnik ogłosił zwycięzców pierwszej edycji swojego konkursu WIZZ Youth Challenge, w którym główną nagrodą jest nieograniczony roczny dostęp do podróży lotniczych w siatce połączeń Wizz Air dla zwycięskiej drużyny. W tym roku w konkursie zwyciężył zespół z Chorwacji.

- 13 rocznica pierwszego lotu Wizz Air jest doskonałą okazją do świętowania sukcesu zespołu WIZZ w osiąganiu znakomitych wyników i utrzymywaniu silnego wzrostu. Jak dotąd, zaufało nam prawie 135 mln pasażerów, którzy razem z nami zdecydowali się odkrywać Europę, jak również podróżować poza granice kontynentu korzystając z niskokosztowych podróży samolotami jednej z najmłodszych flot w Europie - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

grafika: Wizz Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy