×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Krakowie ma nowe logo


Wczoraj (18.05) przedstawiciele lotniska w Krakowie przedstawili nowe logo portu. Jest to projekt wybrany w konkursie, który ogłoszono w grudniu ubiegłego roku.


Wygląd inspirowany jest najbardziej charakterystycznym elementem nowego terminala - jedną z jego ścian, która ma kształt odwróconego pryzmatu. Jest ona przeszklona podzielnymi trójkątnymi taflami. W projekcie pojawia się także motyw samolotu. Kolorystyka z kolei wykorzystuje obowiązujący schemat. Do zapisu nazwy portu lotniczego wykorzystano font Brandon Text, która współgra z elementem graficznym i wykorzystana jest w obecnej identyfikacji.
Konkurs na nowe logo portu lotniczego w Krakowie ogłoszono 6 grudnia 2016 r. Termin nadsyłania prac upłynął z kolei 23 stycznia 2017 r. Nadesłano 92 projekty, z czego 90 spełniło wszystkie przewidziane regulaminem wymogi. Rozstrzygnięcie nastąpiło 8 maja br. 

W jury zasiedli przedstawiciele branż PR i komunikacji, reklamy, środowiska naukowego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, agencji projektowej odpowiedzialnej za nowy terminal a także zarządu lotniska im. Jana Pawła II. Wyłoniony zwycięzca to studio graficzne 2code, reprezentowane przez panów Krzysztofa Drumińskiego i Jakuba Walkowicza.


Wiele firm decyduje się na zmianę logo. W przypadku Kraków Airport zmiana ta związaną jest z zarządzaniem lotniskiem i kooperacją z klientami. U jej podstaw leży ewolucja rynku lotniczego, która dokonała się w ostatnich latach. Zmienił się poziom świadomości klientów, zrewolucjonizowała się dostępność połączeń oraz narzędzi planowania podróży. Nowe logo realizuje filozofię nowoczesnej marki, doskonale oddając biznesową drogę, podejście i dojrzałość krakowskiego lotniska - czytamy w oświadczeniu portu lotniczego.  

fot. Kraków Airport gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie