Lotnisko w Krakowie ma nowe logo

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
19 maja 2017 07:00
14 komentarzy
Wczoraj (18.05) przedstawiciele lotniska w Krakowie przedstawili nowe logo portu. Jest to projekt wybrany w konkursie, który ogłoszono w grudniu ubiegłego roku.
Reklama

Wygląd inspirowany jest najbardziej charakterystycznym elementem nowego terminala - jedną z jego ścian, która ma kształt odwróconego pryzmatu. Jest ona przeszklona podzielnymi trójkątnymi taflami. W projekcie pojawia się także motyw samolotu. Kolorystyka z kolei wykorzystuje obowiązujący schemat. Do zapisu nazwy portu lotniczego wykorzystano font Brandon Text, która współgra z elementem graficznym i wykorzystana jest w obecnej identyfikacji.
Konkurs na nowe logo portu lotniczego w Krakowie ogłoszono 6 grudnia 2016 r. Termin nadsyłania prac upłynął z kolei 23 stycznia 2017 r. Nadesłano 92 projekty, z czego 90 spełniło wszystkie przewidziane regulaminem wymogi. Rozstrzygnięcie nastąpiło 8 maja br.

W jury zasiedli przedstawiciele branż PR i komunikacji, reklamy, środowiska naukowego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, agencji projektowej odpowiedzialnej za nowy terminal a także zarządu lotniska im. Jana Pawła II. Wyłoniony zwycięzca to studio graficzne 2code, reprezentowane przez panów Krzysztofa Drumińskiego i Jakuba Walkowicza.


- Wiele firm decyduje się na zmianę logo. W przypadku Kraków Airport zmiana ta związaną jest z zarządzaniem lotniskiem i kooperacją z klientami. U jej podstaw leży ewolucja rynku lotniczego, która dokonała się w ostatnich latach. Zmienił się poziom świadomości klientów, zrewolucjonizowała się dostępność połączeń oraz narzędzi planowania podróży. Nowe logo realizuje filozofię nowoczesnej marki, doskonale oddając biznesową drogę, podejście i dojrzałość krakowskiego lotniska - czytamy w oświadczeniu portu lotniczego.

fot. Kraków Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2017-05-28 23:33   
Kelo - Profil Kelo
gość_16fea: Nie ma rzeczy nie do spełnienia. Tani przewoźnik na lotnisku tanich linii to niby ewenement i marzenia poza zasięgiem? Przecież to linie znad zatoki są większym S-F niż lowcost (ps. Qatar wybrał Pragę i Kijów na nowe kierunki czyli postawił na stolice w tym rozdaniu) Ostatnie wydarzenia pokazały, że można do bastionu konkurencji wparować i nie ma czegoś takiego jak "ugoda" W6/FR gdzie kto koczuje/bazuje :) Szybki rozwój liczby samolotów obu linii wymusi jeszcze większą konkurencję i wchodzenie sobie w paradę.
gość_16fea 2017-05-28 20:02   
gość_16fea - Profil gość_16fea
W6 w KRK ? Marzenia nie do spełnienia. W ogóle poza irlandzkim rozwojem za czasów nowego prezesa coś słabo. Miały być linie znad zatoki. NIC.
pasazer93 2017-05-28 16:53   
pasazer93 - Profil pasazer93
Dziwna zmiana.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama