Antonow planuje ekspansję pod własną marką

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
18 maja 2017 14:20
Po zakończeniu współpracy z rosyjską Volga-Dnepr Group ukraińskie biuro projektowe Antonowa planuje działalność przewozową pod własną marką - informuje Air Cargo News.
Reklama

Umowa z liniami lotniczymi Volga-Dnepr opierała się na współpracy marketingowej. Po jej zakończeniu w ubiegłym roku obie spółki działają niezależnie. Ukraińskie biuro projektowe Antonowa pragnie prowadzić operacje czarterowe cargo, specjalizując się w transporcie ciężkich lub ponadgabarytowych ładunków. Będzie wykorzystywało do tego celu własną flotę maszyn An-225, An-124, An-148-100, An-158 oraz An-178. Jak donosi Air Cargo News, biuro założyło swoje biura w Londynie, Stanach Zjednoczonych oraz Hongkongu, a także zatrudniło przedstawicieli handlowych w Japonii oraz w Australii.

Antonow rozpoczął także współpracę z różnymi przedsiębiorstwami, dzięki której możliwe będzie przedłużenie okresu użytkowania własnych maszyn. Dotyczī to m.in. firmy Dunlop, dostawcy opon do An-225 oraz An-124, a także Honeywell Aerospace, Pratt & Whitney, Dowty Propellers oraz Zodiac Aerospace.

Jak informuje biuro prasowe Antonowa, firma podpisała listy intencyjne o współpracy w dziedzinach awioniki i innych rozwiązań z firmami z Turcji i Arabii Saudyjskiej. Z turecką firmą Aselsan Antonow będzie współpracował przy modernizacji samolotów z rodzin An-148-100, An-158 oraz An-178. Wspólnie z saudyjską firmą Taqnia Aeronautics Company oraz turecką Havelsan, biuro planuje produkcję morskiego samolotu patrolowego o konstrukcji opartej na modelu An-132.

fot. Piotr Bożyk
Reklama
Tagi
antonow

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama