×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Antonow planuje ekspansję pod własną marką


Po zakończeniu współpracy z rosyjską Volga-Dnepr Group ukraińskie biuro projektowe Antonowa planuje działalność przewozową pod własną marką - informuje Air Cargo News.


Umowa z liniami lotniczymi Volga-Dnepr opierała się na współpracy marketingowej. Po jej zakończeniu w ubiegłym roku obie spółki działają niezależnie. Ukraińskie biuro projektowe Antonowa pragnie prowadzić operacje czarterowe cargo, specjalizując się w transporcie ciężkich lub ponadgabarytowych ładunków. Będzie wykorzystywało do tego celu własną flotę maszyn An-225, An-124, An-148-100, An-158 oraz An-178. Jak donosi Air Cargo News, biuro założyło swoje biura w Londynie, Stanach Zjednoczonych oraz Hongkongu, a także zatrudniło przedstawicieli handlowych w Japonii oraz w Australii. 

Antonow rozpoczął także współpracę z różnymi przedsiębiorstwami, dzięki której możliwe będzie przedłużenie okresu użytkowania własnych maszyn. Dotyczī to m.in. firmy Dunlop, dostawcy opon do An-225 oraz An-124,  a także Honeywell Aerospace, Pratt & Whitney, Dowty Propellers oraz Zodiac Aerospace.

Jak informuje biuro prasowe Antonowa, firma podpisała listy intencyjne o współpracy w dziedzinach awioniki i innych rozwiązań z firmami z Turcji i Arabii Saudyjskiej. Z turecką firmą Aselsan Antonow będzie współpracował przy modernizacji samolotów z rodzin An-148-100, An-158 oraz An-178. Wspólnie z saudyjską firmą Taqnia Aeronautics Company oraz turecką Havelsan, biuro planuje produkcję morskiego samolotu patrolowego o konstrukcji opartej na modelu An-132.

 
fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie