×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardère ze zgodą na przejęcie handlu w Modlinie


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na to, by grupa Lagardère przejęła operatora placówek handlowych na lotnisku w Modlinie, Inflight Service Poland.


Decyzja UOKiK oznacza, że grupa Lagardère, która jest operatorem placówek handlowych na 12 lotniskach w Polsce, będzie mogła rozszerzyć swoją działalność o port lotniczy w Modlinie. Firma Inflight Service Poland, którą przejmie Lagardère, jest operatorem placówek handlowych wyłącznie w Modlinie. 

We wcześniejszych wyrokach UOKiK przyjmował, że rynek geograficzny dla działalności travel retail jest ograniczony do poszczególnych portów lotniczych, a tym samym nie może być analizowany w skali całego kraju. Ponieważ Inflight Service Poland działa na lotnisku, gdzie nie jest obecna grupa Lagardère, przejęcie nie doprowadzi do zmiany struktury rynku i ograniczenia konkurencji - wyjaśnia UOKiK w uzasadnieniu wyroku. 


fot. Paweł Cybulak
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie