×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amadeus zwraca uwagę na wykorzystanie big data w turystyce


Dzięki coraz bardziej zaawansowanym metodom analitycznym, w tym narzędziom do inteligentnej analizy danych, organizacje promujące kierunki turystyczne zyskały nowe sposoby przyciągania uwagi klientów. Choć turyści mają dziś praktycznie nieograniczony wybór kierunków podróży, organizacje promujące kierunki wyjazdów (tzw. DMO, destination marketing organisations) mogą ich zainspirować, a tym samym rozwijać turystykę przyjazdową, dzięki znajomości trendów i intencji - przekonuje Amadeus w swoim najnowszym raporcie. 

Biorąc pod uwagę popularne trendy, takie jak chęć doświadczenia "autentycznego" lokalnego życia czy łączenie podróży służbowych z wypoczynkiem, organizacje DMO muszą dziś dogłębniej analizować przyczyny, dla których klienci wybierają określone kierunki podróży. Wzorce pogodowe lub imprezy sportowe również mają wpływ na liczbę rezerwowanych biletów. Dostęp do historycznych danych dotyczących rezerwacji może pomóc w określaniu sezonowych trendów i odkrywaniu nowych możliwości przyciągania turystów.

Pojawiły się nowe technologie, które umożliwiają wykorzystanie bieżących i historycznych danych w celu wyznaczania trendów odwiedzin według pochodzenia gości oraz prognozowania zachowań podróżnych. Wiedząc, skąd przybywają i czego oczekują turyści, organizacje DMO mogą opracowywać bardziej efektywne kampanie marketingowe, a następnie korygować je na podstawie oceny rezultatów.

Dostęp do wiarygodnych i aktualnych informacji na temat konkurencji ułatwia organizacjom DMO doskonalenie swoich strategii oraz skuteczniejsze konkurowanie o uwagę klientów w odpowiednim miejscu i czasie.

Być może największą korzyścią z analizy danych jest możliwość wykrywania korelacji między działaniami i ich rezultatami. W przeszłości specjaliści ds. marketingu kierunków podróży musieli polegać na abstrakcyjnych wskaźnikach, takich jak liczba próśb o przysłanie broszur czy odwiedzin w serwisie WWW, które nie miały bezpośredniego związku z faktycznymi podróżami.

Dziś można sprawdzić, kto szuka informacji o danym kierunku podróży (lub kierunku konkurencyjnym) i przeprowadzić ukierunkowaną kampanię przed rezerwacją biletów, a następnie zbadać wpływ kampanii na wzrost liczby gości.

Dostęp do danych otwiera przed organizacjami DMO duże możliwości w zakresie komunikowania się z podróżującymi. Za pomocą nowoczesnych technologii dane można przekształcić w użyteczne informacje, które zachęcą klientów do wyboru określonych kierunków podróży.

Więcej na ten temat można przeczytać w raporcie dostępnym do pobrania na stronie Amadeusa.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie