×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dobre wyniki finansowe Fraport w I kwartale


Fraport AG, właściciel m.in. lotniska we Frankfurcie, zarobił w I kwartale 18,8 mln euro netto. To o jedną czwartą więcej niż rok temu. Przychody grupy wzrosły o 3,5 proc. do 592,6 mln euro.


EBITDA koncernu spadła o 5,7 proc. do 137,3 mln euro. Grupa zmniejszyła zadłużenie netto z 2,36 mld euro do 2,30 mld.

Wzrost przychodów wynikał przede wszystkim z podwyżek opłat lotniskowych we Frankfurcie o 1,9 proc. oraz wzrostu ruchu na tym lotnisku o 1,5 proc. Wyraźnie wzrosły też przychody generowane przez lotniska w Limie oraz Bułgarii, a także przez usługową spółkę Fraport USA. 

Koszty operacyjne grupy wzrosły natomiast o 32 mln euro do 469,7 mln. Wzrost ten wynikał m.in. z kosztów nowego zbiorowego układu pracy we Frankfurcie oraz z inwestycji w przejęcie 14 greckich lotnisk.

Najważniejszym segmentem działalności Fraport AG pozostają usługi lotnicze. W I kwartale wygenerowały one 206,2 mln euro przychodów (wzrost o 3,1 proc.) i stratę 4,2 mln euro na poziomie EBIT (wobec -1 mln euro rok temu). Na nieznaczne pogorszenie wyniku segmentu wpływ miały m.in. zwiększone wydatki na zimowe utrzymanie lotniska.

Segment handlu i nieruchomości odpowiadał za 117,1 mln euro przychodów, co stanowiło wzrost o 3,9 proc. Na wzrost wpłynęły zarówno wzrost ruchu, jak i dodatkowe przychody ze sprzedaży reklam oraz parkingów. Wydatki netto na pasażera w strefie handlowej lotniska wzrosły o 14 centów do 3,76 euro. EBIT tego segmentu wzrósł o 4,7 proc. do 62,1 mln euro.

Przychody segmentu obsługi naziemnej spadły o 2 proc. do 143,5 mln euro, a segmentu usług zewnętrznych wzrosły o 10,9 proc. do 125,8 mln euro. EBIT tych dwóch segmentów wyniósł odpowiednio -14,5 mln euro (wobec -7,6 mln rok temu) i 11,7 mln euro (spadek o 14 proc.).

gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie