×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyraźny wzrost przychodów Enter Air w I kwartale


Przychody Enter Aira w I kwartale 2017 r. wzrosły o połowę i wyniosły 102,7 mln zł wobec 68,5 mln zł rok temu. Zysk netto przewoźnika spadł natomiast o 12 proc. do 8,8 mln zł.


Zysk operacyjny przewoźnika wyniósł 7,9 mln zł (spadek o 34,2 proc.). Marża operacyjna spadła o 9,8 pkt. proc. do 7,7 proc., a marża netto - o 6,1 pkt. proc. do 8,7 proc. 

Nieznaczny spadek wyników jest efektem wysokiej bazy w I kwartale 2016 r. - zrealizowana została wtedy bardzo korzystna transakcja zamiany leasingu operacyjnego na finansowy. W marcu 2017 r. Enter Air i PKO Leasing zawarły kolejną umowę finansowania samolotu boeinga 737-800. Transakcja jest elementem strategii Spółki polegającej na ciągłej optymalizacji kosztów floty. Umowa została zawarta w oparciu o tzw. leasing zwrotny, polegający na wykupie samolotu z leasingu operacyjnego u innego leasingodawcy i zamianę na leasing finansowy.

Flota Enter Air to aktualnie 15 samolotów typu 737-800 oraz jeden 737-400. W maju spółka odbierze kolejne dwa boeingi 737-800. Enter Air ma również zamówienie na sześć najnowocześniejszych boeing 737-8 MAX, a pierwsze dwa z nich dołączą do floty już pod koniec 2018 r.

- Pod koniec ubiegłego roku z floty odeszły niemal wszystkie boeingi 737-400, które sukcesywnie zastępujemy nowoczesnymi boeingami 737-800. Pomimo mniejszej liczby samolotów wykorzystywanych w pierwszym kwartale 2017 r., udało nam się zrealizować większy program dla biur podróży niż w zeszłym roku. Dwa kolejne boeingi 737-800 dołączą do floty jeszcze w maju - mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air. - Sezon lato mamy w całości zakontraktowany, aby sprostać dużemu popytowi ze strony biur podróży na okres największych letnich przewozów wypożyczymy od innej linii airbusa A320.


W I kwartale Enter Air, mimo mniejszej liczby samolotów we flocie, wykonał więcej lotów niż w analogicznym okresie 2016 r. Korzystnie na większą liczbę zrealizowanych lotów wpływa obecność spółki na rynkach zagranicznych, które charakteryzują się mniejszą sezonowością, a zimowe wyjazdy urlopowe są bardzo popularne. Istotne znaczenie miały również wzrost zainteresowania nowymi kierunkami, takimi jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Kenia, a także większa liczba wysokomarżowych lotów ad-hoc na rynkach zachodnich. Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie