×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kanada zabrania usuwania pasażerów przepełnionych lotów


Zgodnie z postanowieniami nowego kanadyjskiego prawa pasażerów, nikt, kto kupił bilet na lot, nie może być z niego usunięty, nawet gdy linia lotnicza sprzedała więcej biletów niż wynosi liczba dostępnych miejsc.


Stworzenie nowej regulacji zapowiedział kanadyjski minister transportu Marc Garneau, kilka dni po tym, gdy świat obiegło nagranie wykonane na pokładzie linii lotniczych United, na którym widać jak wezwani przez personel pokładowy funkcjonariusze policji siłą usuwają 69-letniego lekarza, Davida Dao

- Kiedy pasażerowie kupują bilet lotniczy, to oczekują i zasługują na to, że linie lotnicze dopełnią postanowień swojej części transakcji. Kiedy to porozumienie nie jest wypełniane, pasażerom należy się odszkodowanie na wyraźnych i transparentnych zasadach, pod rygorem prawnym - argumentował Garneau.

Nowe regulacje weszły w życie we wtorek (16.5) i obowiązywać będą na wszystkich lotach, które przylatują i odlatują z Kanady. Jak przekonuje minister Garneau, nowe postanowienia sprawią, że “podróżni będą traktowani jak ludzie, a nie jak liczby”. Nowe prawo nie zabrania praktyk overbookingu, jednak wymaga, by w przypadku, kiedy na pokładzie brakuje miejsc, linie lotnicze poszukiwały ochotnika do rezygnacji z lotu oferując takiej osobie odszkodowania. W przypadku, gdy po zaoferowaniu minimalnej sumy odszkodowania brak będzie ochotników, linie lotnicze będą zobowiązane do podniesienia stawki do poziomu, który zostanie zaakceptowany przez pasażerów. 
gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie