×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy kwiecień w Stansted


W kwietniu port lotniczy Stansted obsłużył ponad 2,1 mln pasażerów, o 11 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. To najlepszy wynik kwietniowy w historii lotniska, dystansujący poprzedni rekord z 2006 r.


Na tak dobre wyniki Stansted złożyło się wiele czynników. Kwiecień był pierwszym miesiącem tego roku, w którym obowiązywał letni rozkład lotów z szeregiem nowych połączeń lotniczych. Dodatkowo, wzrostom liczby pasażerów pomogła tegoroczna Wielkanoc przypadająca właśnie na ten miesiąc. Innym ważnym czynnikiem był bardzo dobry współczynnik wypełnienia samolotów (LF) - w kwietniu tego roku średnie wypełnienie maszyn obsługiwanych na Stansted wynosiło 89,7 proc. co stanowi kolejny kwietniowy rekord portu lotniczego. 

W porównaniu z tym samym miesiącem rok temu, najsilniejsze wzrosty ilości pasażerów zostały odnotowane na trasach na Wyspy Kanaryjskie, Cypr oraz do Francji, a także do portów lotniczych w Turcji i Danii. 


- Początek lotów według letniego rozkładu jest zawsze pracowitym okresem dla lotniska, ale w tym roku pobiliśmy wszystkie nasze wcześniejsze rekordy doświadczając największego kwietniowego ruchu w historii z ponad 2,1 mln pasażerów przewijających się przez nasz port lotniczy. Ten sezon letni z pewnością będzie kolejnym bardzo pracowitym i ekscytującym okresem dla Stansted, gdyż linie dodają jeszcze więcej tras oraz zwiększają oferowanie do głównych kierunków, co jest znakomitą wiadomością dla pasażerów, którzy chcą podróżować ze swojego lokalnego lotniska - powiedział Andrew Cowan, prezes Stansted. 

W ciągu 12 miesięcy od początku maja 2016 roku do końca kwietnia 2017 roku liczba pasażerów wzrosła o 5,7 proc. w perspektywie rok do roku. Tym samym średnia krocząca liczba pasażerów obsługiwanych w ciągu 12 miesięcy wzrosła do ponad 24,5 mln pasażerów.

fot. Stansted Airport


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie