Rekordowy kwiecień w Stansted

17 maja 2017 09:40
2 komentarze
W kwietniu port lotniczy Stansted obsłużył ponad 2,1 mln pasażerów, o 11 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. To najlepszy wynik kwietniowy w historii lotniska, dystansujący poprzedni rekord z 2006 r.
Reklama
Na tak dobre wyniki Stansted złożyło się wiele czynników. Kwiecień był pierwszym miesiącem tego roku, w którym obowiązywał letni rozkład lotów z szeregiem nowych połączeń lotniczych. Dodatkowo, wzrostom liczby pasażerów pomogła tegoroczna Wielkanoc przypadająca właśnie na ten miesiąc. Innym ważnym czynnikiem był bardzo dobry współczynnik wypełnienia samolotów (LF) - w kwietniu tego roku średnie wypełnienie maszyn obsługiwanych na Stansted wynosiło 89,7 proc. co stanowi kolejny kwietniowy rekord portu lotniczego.

W porównaniu z tym samym miesiącem rok temu, najsilniejsze wzrosty ilości pasażerów zostały odnotowane na trasach na Wyspy Kanaryjskie, Cypr oraz do Francji, a także do portów lotniczych w Turcji i Danii.


- Początek lotów według letniego rozkładu jest zawsze pracowitym okresem dla lotniska, ale w tym roku pobiliśmy wszystkie nasze wcześniejsze rekordy doświadczając największego kwietniowego ruchu w historii z ponad 2,1 mln pasażerów przewijających się przez nasz port lotniczy. Ten sezon letni z pewnością będzie kolejnym bardzo pracowitym i ekscytującym okresem dla Stansted, gdyż linie dodają jeszcze więcej tras oraz zwiększają oferowanie do głównych kierunków, co jest znakomitą wiadomością dla pasażerów, którzy chcą podróżować ze swojego lokalnego lotniska - powiedział Andrew Cowan, prezes Stansted.

W ciągu 12 miesięcy od początku maja 2016 roku do końca kwietnia 2017 roku liczba pasażerów wzrosła o 5,7 proc. w perspektywie rok do roku. Tym samym średnia krocząca liczba pasażerów obsługiwanych w ciągu 12 miesięcy wzrosła do ponad 24,5 mln pasażerów.

fot. Stansted Airport

Ostatnie komentarze

gość_3ad4b 2017-05-18 00:02   
gość_3ad4b - Profil gość_3ad4b
Kiedyś to było moje ulubione lotnisko w Londynie, ale obecnie jest zdecydowanie przepełnione. Kolejki do kontroli bezpieczeństwa czy pociągów rozwożących na „pod-terminale”, czy też tłumy w sklepach to już norma.
gość_cab0c 2017-05-17 17:08   
gość_cab0c - Profil gość_cab0c
" wzrosty ilości pasażerów!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy