×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing dostarczył pierwszego MAX-a


Malezyjska linia Malindo Air odebrała pierwszego boeinga 737 MAX 8. Amerykański producent zrealizował zapowiedź o dostarczeniu samolotu w maju 2017 r. mimo kilkudniowej przerwy w lotach testowych w zeszłym tygodniu.


Malezyjski przewoźnik należący do Lion Air Group (opisywaliśmy go w "Oblatywaczu") na razie nie ujawnił, kiedy rozpocznie loty pierwszy boeing 737 MAX 8. Wśród pierwszych kierunków obsługiwanych przez tę maszynę z bazy w Kuala Lumpur mają być Bangkok oraz Kanton w Chinach. 

Jeszcze w tym miesiącu pierwszego boeinga 737 MAX 8 odebrać mają linie Norwegian. W listopadzie pierwsza maszyna tego typu trafi do LOT-u. 


Nowy wariant rodziny 737, najpopularniejszej w historii lotnictwa cywilnego, ma nieco zmienioną konstrukcję oraz zupełnie nowe silniki CFM International LEAP-1B. Jednostki te kilka dni temu spowodowały krótką przerwę w programie testowym - jedna z dwóch serii silników może mieć wadę fabryczną. Ryzyko to ujawniła kontrola w fabryce. Podczas testów prowadzonych przez producenta silników oraz Boeinga nie pojawiły się żadne problemy z silnikami. 

MAX będzie o 14 proc. bardziej wydajny niż obecnie produkowane 737 Next-Generation i o 20 proc. wydajniejszy niż pierwsze egzemplarze 737 Next-Generation. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX. 

B737 MAX powiększy przewagę zasięgu 737 Next-Generation do ponad 6,4 tys. km, co stanowi wzrost o około 1000 km w stosunku do poprzednika. Boeing zwiększył także maksymalną konfigurację kabiny pasażerskiej ze 189 do 200 pasażerów. Do tej pory amerykański producent zebrał ponad 3,7 tys. zamówień na samoloty z rodziny 737 MAX. 

fot. Boeing Media


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie