×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tania linia Boost przejmie co dziesiąty lot Air France


Nowa niskokosztowa linia Boost, należąca do koncernu Air France-KLM, ma rozpocząć loty zimą tego roku - zdradzili jej właściciele na spotkaniu z inwestorami. Do 2020 r. ma przejąć 10 proc. wszystkich tras Air France.


Air France planuje, że dzięki Boost pozyska nowych klientów, szczególnie tych, dla których cena jest najważniejszym kryterium wyboru. Nowa linia będzie miała własny certyfikat operatora lotniczego (choć nie wiadomo, czy od początku - konkurencyjna linia LEVEL należąca do IAG początkowo będzie latać na certyfikacie Iberii). 

Flota Boost będzie wynajmowana od Air France. W pierwszej kolejności nowy przewoźnik pozyska 18 samolotów średniego zasięgu do 2018 r. - sześć airbusów A321 rozpocznie loty już zimą 2017 r., do wiosny ich liczba wzrośnie do 11. Potem do floty dodane zostaną także mniejsze airbusy A320. Do 2020 r. linia planuje mieć też dziesięć maszyn szerokokadłubowych - na początku w okresie przejściowym będą to airbusy A340, ale potem do Boosta trafią nowe airbusy A350. 

Zgodnie z planami Air France, przeniesienie samolotów i pracowników do Boost ma pozwolić na obniżenie kosztów o aż 15-18 proc.

Na razie Air France nie ujawnia, na jakich trasach poleci Boost. Wiadomo jedynie, że ok. 70 proc. oferty dalekodystansowej ma obejmować połączenia przejęte od Air France, głównie azjatyckie. Pozostałe 30 proc. będą stanowiły zupełnie nowe trasy.


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie