Qantas stworzy nową poczekalnię biznesową w Perth

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 maja 2017 16:10
Qanats przygotuje nową poczekalnię biznesową na lotnisku w Perth z myślą o pasażerach bezpośrednich lotów z Australii do Europy.
Reklama

Nowa poczekalnia zostanie otwarta jeszcze przez inauguracyjnym lotem z Melbourne przez Perth do Londynu, który planowany jest na 25 marca przyszłego roku. Nowa business lounge ma sprawić, że przesiadki w Perth będą dla pasażerów przybywających na pokładzie samolotów po 17-godzinnych lotach będą możliwie jak najwygodniejsze i tym samym sprawić, że to Perth będzie najchętniej wybieranym miejscem postoju na Kangaroo Route.

Nowy salon biznesowy będzie położony w miejscu obecnych terminali 3 oraz 4. Prócz stref, które pasażerowie znajdą w większości poczekalni na różnych lotniskach świata, w Perth podróżni będą mogli korzystać z patio na świeżym powietrzu, co dla wielu osób może być przyjemną odmianą po długim czasie spędzonym w klimatyzowanych pomieszczeniach.


Jak zapewniają linie lotnicze Qanatas, na nowej inwestycji skorzystają nie tylko pasażerowie klasy biznes, gdyż wraz z nią powstaną nowe strefy zakupów duty-free oraz stanowiska kontroli imigracyjnej i celnej. Z nowego salonu biznesowego, będą mogli korzystać pasażerowie udający się do Europy, a także do Melbourne, Singapuru oraz Auckland.

Salon International Transit Lounge został zaprojektowany przez znane biuro projektowe SUMU Design we współpracy z wielokrotnie nagradzanym australijskim projektantem Davidem Caon, który był także głównym projektantem wnętrz boeingów 787-9, które otrzymają linie lotnicze Qantas. Z kolei za zmiany terminali 3 oraz 4, umożliwiające wydzielenie przestrzeni niezbędnej do stworzenia nowej poczekalni biznesowej, odpowiada biuro architektoniczne Noxon Giffen.


W salonie biznesowym znajdzie się miejsce dla kabin prysznicowych, strefy relaksu oraz strefy wellness. Na patio będzie się mieścił bar z daniami z grilla sporządzanymi na podstawie australijskich przepisów kulinarnych, za których przygotowanie odpowiada Neil Perry.

fot. Qantas Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama