×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: 3,9 proc. w dół w kwietniu


Poznański port lotniczy odprawił w kwietniu 112,4 tys. pasażerów, co stanowiło spadek o 3,9 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Spadek odnotowano w ruchu regularnym (o 5,5 proc. do 104,6 tys.). W  ruchu czarterowym zanotowano wzrost o 23 proc. do 7,3 tys. 

Liczba operacji lotniczych wyniosła 1,7 tys., co stanowiło wynik o ponad 200 operacji niższy niż rok temu.

W segmencie niskokosztowym obsłużonych zostało 75,1 tys. pasażerów (-5,6 proc.). Spadki zanotował zarówno Ryanair jak i Wizz Air. Najpopularniejszym kierunkiem ponownie okazał się Londyn-Luton (Wizz Air), na którym obsłużono ponad 14 tys. pasażerów. Najwyższy współczynnik miejsc odnotowano natomiast na połączeniach Ryanair do Dublina (96,56 proc.) oraz Bristolu (96,18 proc.).

W segmencie tradycyjnym liczba obsłużonych pasażerów wyniosła 29,6 tys. (- 4,8 proc.). Wpływ na wynik miał brak „nocującej Kopenhagi”, a Wielkanoc przypadająca w tym roku w kwietniu "zamroziła" niemal na tydzień ruch biznesowy. Wzrosty kolejny raz odnotowały PLL LOT na trasie do Warszawy, na której obsłużonych zostało prawie 11 tys. pasażerów, co stanowiło ponad 2-proc. wzrost w stosunku do kwietnia 2016 r. Trasa do Warszawy okazała się też najpopularniejszą trasą w całym segmencie.

Największym przewoźnikiem segmentu tradycyjnego pozostają linie lotnicze Lufthansa, które w kwietniu 2017 r. przewiozły z Poznania 16,4 tys. pasażerów.

W segmencie czarterowym liczba obsłużonych pasażerów wyniosła 7,3 tys. (+22,2 proc.). 

Jesteśmy przekonani, iż spadki, jakie miały tu miejsce są jedynie korektą wobec ubiegłego roku. Maj otwiera tradycyjnie sezon zwiększonej liczby lotów z Poznania w wielu znanych już kierunkach, ale także w zupełnie nowych, które będą do dyspozycji naszych pasażerów w roku 2017. Aż siedem zupełnie nowych kierunków od linii lotniczej Ryanair, dwa od LOT-u, jeden od Wizzair. Czartery także powiększają swoją ofertę o Tiranę, Marsa Alam, Geronę, Sevillę, Agadir, Enfidha, Ras al Khaimah. Zależy nam oraz władzom miasta, aby był to także ruch przyjazdowy. Mamy także nadzieję, że w tym roku żadne wydarzenia polityczne nie przeszkodzą Polakom korzystać z wakacyjnej oferty naszych partnerów turystycznych - podsumował Mariusz Wiatrowski, prezes poznańskiego lotniska. 

#Zaktualizowano całkowitą i czarterową liczbę pasażerów, błędnie podaną przez lotnisko


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie