×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy początek roku w Budapeszcie


Budapesztańskie lotnisko odnotowało w kwietniu wzrost liczby pasażerów o 17,5 proc. i przekroczyło próg miliona odprawionych osób. Był to 40. miesiąc z rzędu wzrostu na tym lotnisku.


Obecnie prognozy wskazują, że w tym roku z lotniska w stolicy Węgier skorzysta ponad 12 mln osób, co będzie rekordem tego portu. Rozwija się ono w tempie ponaddwukrotnie szybszym niż europejska średnia.

Wzrost wynika przede wszystkim z dużej liczby nowych tras. Od początku roku Budapeszt zyskał 11 nowych połączeń, a kolejnych 13 zostało już zapowiedzianych. W sezonie letnim podaż miejsc będzie o 8 proc. (czyli ok. 800 tys. miejsc) większa niż rok temu.

- W tym roku obserwujemy nie tylko rekordowy każdego miesiąca, ale także znaczne ograniczenie sezonowości. Nie mamy wątpliwości, że w dalszym ciągu będziemy się tak szybko rozwijali - skomentował Jost Lammers, prezes budapesztańskiego lotniska. 

W tym roku prognozy zakładają, że Węgry odwiedzi 16 mln turystów z zagranicy. 


Reklama


Booking.com
gość_67ca8 - Profil
gość_67ca8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie