Emirates Cargo i Cargolux podpisały porozumienie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 maja 2017 10:00
Emirates SkyCargo i linie Cargolux Airlines podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej w zakresie przewozów lotniczych cargo.
Reklama

To pierwsze w branży porozumienie tego rodzaju pomiędzy linią lotniczą cargo a wyspecjalizowanym oddziałem realizującym loty towarowe, umożliwiające współpracę między dwoma przewoźnikami, która przyniesie korzyści klientom dzięki połączeniu mocnych stron obu linii, ich możliwości oraz wspólnych wartości.

Na mocy porozumienia Emirates SkyCargo i Cargolux zamierzają współpracować przy różnych aspektach operacyjnych, dotyczących między innymi zdolności przewozowej samolotów. Emirates SkyCargo będzie korzystał z samolotów Boeing 747F linii Cargolux. W ten sposób Emirates SkyCargo ma zapewniony dostęp do Boeingów 747F, dzięki czemu może obsługiwać klientów chcących przewieźć ładunek ciężki/wielkogabarytowy wymagający dodatkowej zdolności przewozowej lub załadunku przez dziób samolotu, uzupełniając własną flotę towarowych Boeingów 777.

Współpraca będzie też dotyczyła umów block space i interline. Obaj przewoźnicy rozszerzą porozumienia block space i interline na swoje siatki połączeń, zapewniając sobie wzajemnie zdolność przewozową na trasach, na których do tej pory nie wykonywali lotów. Dzięki temu obie linie zaoferują swoim klientom większy zasięg przewozów z kluczowych rynków produkcyjnych na rynki konsumenckie. Cargolux uzyska dostęp do siatki dystrybucyjnej Emirates SkyCargo poprzez usługi cargo realizowane w częstych rejsach pasażerskich do ponad 150 kierunków w 83 krajach, natomiast linie Emirates będą mogły skorzystać z miejsca na głównym pokładzie samolotów B747 w ramach połączeń obsługiwanych przez Cargolux.

Emirates SkyCargo rozpocznie loty towarowe do Luksemburga w czerwcu tego roku. Ładunek przewożony zarówno przez Emirates SkyCargo, jak i Cargolux będzie przeładowywany na jednym lotnisku w Luksemburgu. Ponadto Cargolux zwiększy częstotliwość rejsów samolotów towarowych na lotnisko Dubai World Central (DWC) z trzech tygodniowo, aby usprawnić komunikację między dwoma portami cargo. Dodatkowo samoloty towarowe Cargolux latające na lotnisko DWC będą obsługiwane przez Emirates SkyCargo.

Współpraca na obu lotniskach umożliwi sprawny transport cargo pomiędzy dwoma przewoźnikami. Ułatwiony będzie także przewóz produktów szczególnie wrażliwych, takich jak leki, ponieważ obydwaj przewoźnicy mają certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE w zakresie produktów leczniczych do stosowania u ludzi. Ponadto połączenia między Dubajem i Luksemburgiem wzmocnią pozycję obu lotnisk jako ważnych węzłów logistycznych i ośrodków dystrybucyjnych w regionach, w których się znajdują.

- W Emirates SkyCargo dbamy o to, aby zajmować czołową pozycję wśród linii lotniczych cargo, zapewniając naszym klientom produkty i usługi na najwyższym poziomie. Współpraca z tak dużymi, renomowanymi i specjalistycznymi liniami lotniczymi cargo jak Cargolux, których atuty uzupełniają nasze własne możliwości, pozwoli nam rozszerzyć ofertę produktów i przyniesie dodatkowe korzyści naszym klientom - powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates ds. cargo.

- Linie Cargolux niezmiernie cieszą się z nawiązania współpracy z Emirates SkyCargo. Jako jeden z czołowych przewoźników na świecie, Emirates SkyCargo, podobnie jak Cargolux, jest ważnym graczem w branży, a nasze połączone możliwości pozwolą nam zaoferować usługi, których samodzielnie nie bylibyśmy w stanie świadczyć - powiedział Richard Forson, prezes linii Cargolux. - Wybór linii Cargolux jako partnera przez linie Emirates SkyCargo świadczy o tym, że nasze działania na rzecz jakości i dbałość o klienta zostały zauważone i docenione - dodał.

Współpraca nie tylko pozwoli przewoźnikom rozszerzyć ich ofertę, ale także stosować najlepsze praktyki w zakresie przeładunku i transportu cargo.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama