Wzrosty przychodów Lagardère Travel Retail

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 maja 2017 08:00
Przychody Lagardère Travel Retail w I kwartale 2017 r. wzrosły o 8,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok temu i wyniosły 763 mln euro.
Reklama
Jak wyjaśniają władze spółki, dobre rezultaty za pierwszy kwartał są wynikiem zwiększenia sieci placówek, podjęcia inicjatyw mających na celu zwiększenia sprzedaży, takich jak modernizacja powierzchni handlowych, konsolidacji Paradies Lagardère oraz czynników takich jak zwiększenie ruchu lotniczego. Spółka zyskała 13 mln euro dzięki umocnieniu się takich walut jak dolary amerykańskie, australijskie, nowozelandzkie czy kanadyjskie. Oddział Lagardère Travel Retail zyskał także na gwałtownym wzroście obrotów związanym z ruchem pasażerów z Rosji.

Region Europy i Bliskiego Wschodu (EMEA) z wyłączeniem Francji, zanotował silny, 11,5 proc. wzrost dochodów w skali rok do roku, napędzany nowymi punktami handlowymi otwartymi w nowym terminalu Avancorpo na rzymskim lotnisku (+13 proc.), modernizacją placówek handlowych na amsterdamskim lotnisku Schiphol (+26,3 proc.), wzrostem ruchu pasażerskiego oraz liczby placówek handlowych w Polsce (+ 16,8 proc.) oraz przejęciem sklepów Duty Free w Czechach (+16,5 proc.).


Oddział Lagardère Travel Retail w I kwartale tego roku zanotował także bardzo dobry, 22,9-proc. wzrost w Wielkiej Brytanii, na który złożyło się odnowienie portu lotniczego Luton oraz deprecjacja funta brytyjskiego, będąca następstwem ubiegłorocznego referendum w sprawie Brexitu.

Firma Lagardère Travel Retail odnotowała także wzrosty w Ameryce Północnej (+ 7,4 proc.) oraz Azji (+1,2 proc.)

Grupa Lagardère w I kwartale 2017 r. wykazała przychody w wysokości 1,53 mld euro, co stanowi 6,2 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy