×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air wypłaca dywidendę


Zwyczajne Walne Zgromadzenie Enter Air zdecydowało o wypłacie akcjonariuszom w formie dywidendy 9,6 mln zł, tj. 0,55 zł na akcję. Pozostała część zysku netto trafiła na kapitał zapasowy i posłuży do finansowania dalszego rozwoju spółki.


- Ubiegły rok był najlepszy w historii Enter Air. 2017 rok mamy już zakontraktowany w całości dlatego sądzimy, że będzie to również udany rok. Dobre wyniki finansowe umożliwiają nam dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami - mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air. – Tegoroczna dywidenda jest ponad dwa razy wyższa od ubiegłorocznej, kiedy na jedną akcję przypadało 0,20 zł.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na 19 maja, a dzień wypłaty na 2 czerwca. W 2016 r. Grupa Enter Air miała 810,4 mln zł przychodów (wzrost o 7,1 proc.), 61,5 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 9,0 proc.) i 50,2 mln zł zysku netto (wzrost o 48,5 proc.). Jednostkowy zysk netto jednostki dominującej, który jest podstawą do wypłaty dywidendy, wyniósł 13,8 mln zł.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie