Enter Air wypłaca dywidendę

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 maja 2017 15:40
1 komentarz
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Enter Air zdecydowało o wypłacie akcjonariuszom w formie dywidendy 9,6 mln zł, tj. 0,55 zł na akcję. Pozostała część zysku netto trafiła na kapitał zapasowy i posłuży do finansowania dalszego rozwoju spółki.
Reklama

- Ubiegły rok był najlepszy w historii Enter Air. 2017 rok mamy już zakontraktowany w całości dlatego sądzimy, że będzie to również udany rok. Dobre wyniki finansowe umożliwiają nam dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami - mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air. – Tegoroczna dywidenda jest ponad dwa razy wyższa od ubiegłorocznej, kiedy na jedną akcję przypadało 0,20 zł.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na 19 maja, a dzień wypłaty na 2 czerwca. W 2016 r. Grupa Enter Air miała 810,4 mln zł przychodów (wzrost o 7,1 proc.), 61,5 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 9,0 proc.) i 50,2 mln zł zysku netto (wzrost o 48,5 proc.). Jednostkowy zysk netto jednostki dominującej, który jest podstawą do wypłaty dywidendy, wyniósł 13,8 mln zł.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

filipair 2017-05-15 00:26   
filipair - Profil filipair
Gratulacje dla Enter Air, polska spółka która się rozwija! Rynek czarterowy rośnie ale konkurencja również się zaostrza. W sezonie letnim 2018 startuje spółka Ryanair Sun, nowe przedsięwzięcie dla irlandzkiej linii czyli wejście w rynek czarterowy. Nie bez powodu wybrali rynek polski jako pierwszy w którym startuje, prawdopodobnie dlatego, że rynek rośnie mocno ale również jest rozdrobniony i nie ma wyraźnego lidera.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama