×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Primera Air pozyska do 20 boeingów MAX


Skandynawska czarterowa linia lotnicza Primera Air pozyska do 20 boeingów 737 MAX 9. Przewoźnik kupi osiem samolotów od Boeinga, wynajmie kolejnych osiem od Air Lease Corporation i ma opcje na zakup jeszcze czterech.


Potwierdzone zamówienie ośmiu maszyn bezpośrednio od producenta jest warte, zgodnie z cenami katalogowymi, 950 mln dolarów. 

Samoloty mają być wykorzystywane do uruchomienia niskokosztowych lotów między Europą a Ameryką Północną. Przewoźnik chce rozwijać się właśnie w takim kierunku i podkreślił, że boeingi 737 MAX 9 oferują najniższe koszty operacyjne. Nie wiadomo, czy oznacza to rezygnację z obsługi lotów czarterowych przez grupę Primera.

W tej chwili Primera Air korzysta z floty boeingów 737-700 i -800, obsługując loty do ponad 70 miejsc w Europie. Lata przede wszystkim ze Skandynawii do krajów basenu Morza Śródziemnego. Główne bazy Primery to Billund, Kopenhaga i Sztokholm-Arlanda. gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie