×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta zamawia 30 airbusów A321ceo


Linie lotnicze Delta Air Lines złożyły zamówienie na kolejne 30 airbusów A321. Przewoźnik opóźnia jednak odbiory części zamówionych A350-900.


Amerykański przewoźnik z Atlanty już po raz czwarty zamówił największy model airbusa z rodziny A320. Delta Air Lines odebrały pierwszego airbusa A321 w marcu ubiegłego roku i obecnie posiadają łączne zamówienia na 112 maszyn tego typu napędzanych silnikami CFM56 dostarczanymi przez CFM International.

- Komfort, wydajność i ekonomika A321 powodują, że jest to bardzo przekonujący samolot do obsługi naszych tras krajowych. Cenimy nasze długotrwałe partnerstwo z Airbusem i cieszymy się, że będziemy mogli odebrać więcej nowych airbusów A321 z korzyścią dla naszych pasażerów, pracowników oraz akcjonariuszy - powiedział Gil West, starszy wiceprezydent Delta Air Lines.

Wszystkie odbierane przez Deltę airbusy A321 będą wyposażone w sharklety, czyli kompozytowe końcówki skrzydeł obniżające spalanie. Wiele z maszyn zostanie dostarczonych z amerykańskiej linii montażowej Airbusa w Mobile w stanie Alabama, która z końcem tego roku będzie produkowała cztery samoloty miesięcznie. 

Delta Air Lines równocześnie poinformowały jednak o odroczeniu dostaw 10 z zamówionych 25 airbusów A350-900. Pierwszych pięć samolotów tego typu mimo to pojawi się we flocie linii jeszcze w tym roku i rozpocznie loty w IV kwartale. Opóźnienie dotyczy samolotów, które miały być dostarczone w latach 2019-2020, a będą o ok. dwa-trzy lata później.


We flocie Delta Air Lines lata obecnie 187 airbusów: 145 maszyn z rodziny A320 oraz 42 airbusy A330. 

To już kolejne zamówienie nowych samolotów, które w tym miesiącu złożył przewoźnik. Na początku maja linie lotnicze zamówiły dziesięć boeingów 737-900ER. Zarówno nowo zamówione wąskokadłubowe boeingi jak i airbusy będą zastępowały boeingi 757-200 sukcesywnie wycofywane z floty Delta Air Lines. 

fot. Delta Air LinesReklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie