×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy zastępca prezesa PAŻP ds. żeglugi powietrznej


Na wniosek prezesa PAŻP Janusza Niedzieli Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk powołał z dniem 10 maja 2017 r. Tadeusza Grocholskiego na stanowisko zastępcy prezesa PAŻP ds. żeglugi powietrznej.Tadeusz Grocholski w Agencji Ruchu Lotniczego (później PAŻP) pracuje od 1981 rok. Jest kontrolerem ruchu lotniczego, magistrem inżynierem zarządzania.

W trakcie kariery zawodowej Grocholski był m.in. koordynatorem programu zapewnienia ciągłości służb żeglugi powietrznej w oparciu o rozwiązania infrastrukturalne w PAŻP, pełnomocnikiem-doradcą prezesa ds. tworzenia centrum zapasowego PAŻP, dyrektorem Biura Służb Ruchu Lotniczego PAŻP, głównym specjalista ds. ATM PAŻP oraz, w latach 2006-2007, dyrektorem ds. żeglugi powietrznej i zastępcą dyrektora ARL. 

Od 2010 r. jest też członkiem i wiceprzewodniczącym Rulemaking Group ATM.004 (EASA), grupy roboczej zajmującej się transpozycją prawa lotniczego w SES. 

Grocholski ukończył m.in. kurs kontroli ruchu lotniczego, Area Radar Course na Ecole Nationale de l'Aviation Civile w Tuluzie, ATC Systems Management Course w EER Systems Corp. w USA oraz inne kursy m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Kanadzie.gość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie