Nowy zastępca prezesa PAŻP ds. żeglugi powietrznej

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 maja 2017 08:20
Na wniosek prezesa PAŻP Janusza Niedzieli Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk powołał z dniem 10 maja 2017 r. Tadeusza Grocholskiego na stanowisko zastępcy prezesa PAŻP ds. żeglugi powietrznej.
Reklama

Tadeusz Grocholski w Agencji Ruchu Lotniczego (później PAŻP) pracuje od 1981 rok. Jest kontrolerem ruchu lotniczego, magistrem inżynierem zarządzania.

W trakcie kariery zawodowej Grocholski był m.in. koordynatorem programu zapewnienia ciągłości służb żeglugi powietrznej w oparciu o rozwiązania infrastrukturalne w PAŻP, pełnomocnikiem-doradcą prezesa ds. tworzenia centrum zapasowego PAŻP, dyrektorem Biura Służb Ruchu Lotniczego PAŻP, głównym specjalista ds. ATM PAŻP oraz, w latach 2006-2007, dyrektorem ds. żeglugi powietrznej i zastępcą dyrektora ARL.

Od 2010 r. jest też członkiem i wiceprzewodniczącym Rulemaking Group ATM.004 (EASA), grupy roboczej zajmującej się transpozycją prawa lotniczego w SES.

Grocholski ukończył m.in. kurs kontroli ruchu lotniczego, Area Radar Course na Ecole Nationale de l'Aviation Civile w Tuluzie, ATC Systems Management Course w EER Systems Corp. w USA oraz inne kursy m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Kanadzie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama