×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA ma kolejnego boeinga 737-800


Linia Ukraine International Airlines wzmocniła swoją flotę o kolejny samolot boeing 737-800 Next Generation. W chwili obecnej wiodący ukraiński przewoźnik posiada 41 samolotów.


Samolot został wyprodukowany w 2006 r. i przeszedł już kompleksową rekonfigurację kabiny pasażerskiej z wymianą sprzętu kuchennego, siedzeń pasażerskich i elementów wystroju wewnętrznego łącznie. Po zakończonej oficjalnej procedurze rejestracji na Ukrainie maszyna otrzymała numer UR-PSX. Na pokładzie znajduje się 186 foteli pasażerskich w dwuklasowej konfiguracji. UIA przeznaczy nowo otrzymany samolotu na trasy średniego zasięgu.

UR-PSX obsługiwał swój pierwszy lot pod kodem PS w niedzielę, 7 maja na trasie z Kijowa do Dalamanu.

- Cieszymy się, że udało nam się powiększyć naszą flotę trzema z pięciu samolotów typu boeing 737-800 NG, które planujemy wprowadzić do eksploatacji do końca 2017 r. - stwierdziła Eugenia Satska, rzeczniczka prasowa UIA. - Każda dostawa napawa nas dumą a pasażerom oferujemy lepsze możliwości podróżowania.

UIA będzie konsekwentnie kontynuować realizację programu modernizowania floty. W tym roku przewoźnik ma zamiar otrzymać pięć samolotów typu boeing 737-800 NG, w tym dwa nowe samoloty prosto z linii produkcyjnej firmy Boeing w USA. Jesienią spółka planuje wycofanie dwóch samolotów typu boeing 737 Classic.

UIA posiada 41 samolotów, w tym 24 samoloty typu boeing 737 NG ze średnim wiekiem 9 lat, a średni wiek całej floty Ukraine International Airlines wynosi 12 lat.Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie