Norwegian planuje rozwój w Argentynie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
11 maja 2017 14:00
1 komentarz
Rada nadzorcza Norwegiana zaaprobowała plany operacyjne oddziału Norwegian Air Argentina. Oznacza to, że pierwsze trasy obsługwane przez oddział zostaną ogłoszone i trafią do sprzedaży pod koniec roku.
Reklama

- Argentyna jest interesującym rynkiem z olbrzymim potencjałem, który doskonale wpisuje się w globalną strategię Norwegian, łącząc krajowe i międzynarodowe loty w przystępnych cenach. Cieszę się, że będziemy mogli kontynuować realizację naszych planów polegających na tworzeniu nowych baz, zatrudnianiu wielu nowych koleżanek i kolegów w Argentynie i co najważniejsze, oferowaniu klientom biletów lotniczych w niskich cenach. Spotkaliśmy się z bardzo dobrym przyjęciem argentyńskich władz i spodziewamy się dalszej, owocnej współpracy - powiedział Ole Christian Melhus, dyrektor generalny Norwegian Air Argentina.

Grupa Norwegian otworzyła argentyński oddział w styczniu 2017 r., po czym wystąpiła o argentyński certyfikat przewoźnika lotniczego, zaznaczając we wniosku, iż planuje wykonywanie operacji krajowych i międzynarodowych. Jeżeli postępowanie w sprawie wydania certyfikatu zakończy się zgodnie z planem, to pierwsze loty Norwegian Air Argentina zostaną ogłoszone i trafią do sprzedaży pod koniec roku.

Po zaaprobowaniu planów operacyjnych przez radę nadzorczą Norwegian Group, Norwegian Air Argentina planuje natychmiastowe rozpoczęcie naboru personelu administracyjnego w Argentynie. Rekrutacja załóg rozpocznie się pod koniec lata.

Argentyński oddział Norwegiana prawdopodobnie będzie obsługiwał także trasy do Europy, co daje nadzieje na znaczne obniżenie cen przelotów do tego kraju.


fot. Norwegian
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-05-11 22:22   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Norwegian rozpoczną wkróce proces rekrutacji w Argentynie. Przewoźnik planuje rozpoczęcie rejsów na trasie Londyn/Gatwick - Buenos Aires w grudniu tego roku.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama