Grupa B&B chce otwierać do pięciu hoteli rocznie w Polsce

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 maja 2017 13:30
Grupa hoteli ekonomicznych B&B Hotels chce mieć 600 obiektów do 2020 r. Istotną rolę w realizacji tych zamiarów ma odegrać także Polska, gdzie grupa zamierza otwierać nawet do pięciu hoteli rocznie. 
Reklama

Po otwarciu w zeszłym roku 36 nowych obiektów, Grupa B&B Hotels zamknęła 2016 r. liczbą 392 hoteli, osiągając 15-proc. wzrost przychodów, przekładający się na kwotę 424 milionów euro. Obiekty B&B zlokalizowane są we Francji (253 hotele), Niemczech (90), Włoszech (24) oraz Hiszpanii (19). Poza tym sieć operuje także hotelami w Polsce (5), Maroku (1) i w Czechach (1).

Wszystkie obiekty działające pod szyldem B&B dysponują 33,6 tys. pokoi i sprzedały 6,8 mln noclegów w samym 2016 r.

- W roku 2007 zrzeszaliśmy 120 hoteli, dziś mamy ich w sumie prawie 400. Idealnie byłoby osiągnąć liczbę 1 000 obiektów, ale na razie dążymy do 600 hoteli na świecie, tj. około 50 tys. pokoi w perspektywie roku 2020 - zdradza Fabrice Collet, dyrektor generalny Grupy B&B Hotels.

- Od kilku lat Grupa B&B notuje stały wzrost, który pozwala składać ambitne deklaracje dotyczące zarówno macierzystego rynku francuskiego, jak i rynków międzynarodowych. Dzięki wzmocnieniu zespołu, podyktowanemu otwarciem obiektów w nowych krajach, ze spokojem patrzymy w przyszłość - dodaje Georges Sampeur, prezes Grupy B&B Hotels.

Grupa, której większościowym akcjonariuszem od marca 2016 r. jest spółka inwestycyjna PAI Partners, chce zintensyfikować rozwój sieci poprzez wdrożenie prężnej strategii otwarć uwzględniającej w szczególności debiut w Szwajcarii, Belgii, Austrii i Brazylii, a także dalszy wzrost w krajach, w których marka B&B jest już obecna.

W planach rozwoju sieci hoteli ekonomicznych znalazła się także Polska. W 2016 r. zagościła ona ze swoimi obiektami do Łodzi oraz Katowic, wprowadzając na rynek odpowiednio 149 i 105 nowych pokoi. Niespełna dwa miesiące później rozpoczęła budowę kolejnego obiektu, tym razem w Krakowie. To jednak dopiero rozgrzewka przed szerszą ekspansją w naszym kraju - B&B Hotels Polska chce wprowadzać na rynek od jednego do pięciu hoteli rocznie.

- Znakomite wyniki osiągane przez już działające hotele B&B w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach czy Toruniu to wyraźny sygnał, że nasza oferta znakomicie wpisuje się w zapotrzebowanie na komfortowe noclegi w umiarkowanej cenie i doskonałej lokalizacji. To wystarczający powód, by myśleć o kolejnych otwarciach, dzięki którym nasza oferta będzie dostępna także w innych polskich miastach. Celujemy przede wszystkim w duże rynki hotelowe takie jak Kraków, Trójmiasto, Poznań, Białystok, Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Olsztyn czy Opole. Rozważamy też kolejne inwestycje w Warszawie i we Wrocławiu - mówi Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska.

B&B Hotels to wiodąca sieć hoteli ekonomicznych w Europie. W Polsce to aktualnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek hotelowych, obecna w Warszawie (154 pokoje), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Katowicach (105) oraz Toruniu (93). Pod koniec 2017 r. do miast tych dołączy również Kraków (130).
Reklama
Tagi
hotel b&b

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama