×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Dobre wyniki w kwietniu


W kwietniu tego roku Finnair przewiózł 960,2 tys. pasażerów, o ponad 13 proc. więcej niż przed rokiem. O 7,8 proc. poprawił się współczynnik wypełnienia samolotów.


Z tras europejskich skorzystało 602,5 tys. pasażerów (wzrost o 15,2 proc.), z północnoatlantyckich - 25,7 tys. (48,9 proc.), azjatyckich - 148,1 tys. (18,9 proc.), a krajowych - 183,8 tys. (0,8 proc.).

W kwietniu ogólne oferowanie mierzone w dostępnych pasażerokilometrach (ASK) wzrosło o 9,9 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem. Ruch pasażerski mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 21,3 proc. Współczynnik wypełnienia samolotów (LF) wzrósł o 7,8 proc. i wyniósł 82,9 proc.

Kwietniowe wyniki fińskiego przewoźnika są częściowo wynikiem słabego okresu porównawczego sprzed roku, kiedy to zapotrzebowanie pasażerów na loty wyraźnie zmalało po zamachu terrorystycznym w Brukseli i związanymi z nim obawami o bezpieczeństwo lotów. W tym roku kwietniowy ruch lotniczy korzystał ze wzrostów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, podczas gdy rok temu Wielkanoc przypadała na marzec. 

Oferowanie na lotach Finnair do Azji wzrosło w kwietniu tego roku o 2,8 proc, a ruch pasażerski wzrósł o 19,5 proc., dzięki znacznie lepszemu niż rok temu wypełnieniu samolotów. Wzrost oferowania spowodowany był skierowaniem airbusów A350, które stopniowo zasilały flotę przewoźnika, do obsługi połączeń do Azji. 

Oferowanie na trasach do Ameryki wzrosło o 34,6 proc. po tym gdy przewoźnik zainaugurował sezonowe połączenie z Helsinek do Chicago. Ruch na trasach amerykańskich, mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 51,7 proc. 

W kwietniu o 14,7 proc. zwiększyło się oferowanie Finnair na trasach europejskich, co związane było z inaugurację nowych tras na sezon letni 2017. Ruch pasażerski mierzony w perspektywie rok do roku wzrósł o ponad 20 proc. Oferowanie Finnair na lotach krajowych wzrosło w kwietniu o 9,4 proc. a ruch pasażerski na tych trasach wzrósł o 9,3 proc. 

W kwietniu 2017 r. 86,7 proc. lotów Finnair przyleciało o czasie, podczas gdy rok temu na czas przyleciało 94,3 proc. lotów. 


fot. Tomasz Śniedziewski, Finnairgość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie