Wzrost ruchu napędza obroty handlowe Fraportu

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
10 maja 2017 12:50
Grupa Fraport odnotowała w pierwszym kwartale tego roku 3,9 proc. wzrost obrotów handlowych i wpływów z najmu. Łącznie obroty handlowe lotnisk należących do grupy wyniosły 117 mln euro.
Reklama

W perspektywie rok do roku przychód netto w przeliczeniu na pasażera wzrósł o 3,87 proc. i wyniósł 3,76 euro, EBITDA wzrosła o 3,7 proc. i wyniosła 83,2 mln euro.

Wzrosty obrotów handlowych były napędzane przez wzrost liczby pasażerów na większości lotnisk należących do Grupy Fraport. Wzrosty odnotowano we Frankfurcie, Limie, Ljubljanie, Petersburgu, Warnie oraz Xi’an, z kolei liczba pasażerów spadła w tureckim porcie Antalya.

Dochód grupy wzrósł w pierwszym kwartale o 3,5 proc. i wyniósł 593 mln euro, ale EBITDA spadła o 5,7 proc. do poziomu 137 mln euro, głównie za sprawą wyższych kosztów wynagrodzeń pracowników, na które złożyły się koszty programu restrukturyzacyjnego we Frankfurcie oraz wydatki na pracowników zatrudnionych w nowym oddziale Fraport Greece, a także wyższych kosztów materiałów.

Zysk netto wzrósł o 24,5 proc. i wyniósł 18,8 mln euro, podczas gdy zarobki w przeliczaniu na jeden udział wzrosły o 25 proc. do poziomu 20 eurocentów.


fot. Fraport Group
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama