×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrost ruchu napędza obroty handlowe Fraportu


Grupa Fraport odnotowała w pierwszym kwartale tego roku 3,9 proc. wzrost obrotów handlowych i wpływów z najmu. Łącznie obroty handlowe lotnisk należących do grupy wyniosły 117 mln euro.


W perspektywie rok do roku przychód netto w przeliczeniu na pasażera wzrósł o 3,87 proc. i wyniósł 3,76 euro, EBITDA wzrosła o 3,7 proc. i wyniosła 83,2 mln euro. 

Wzrosty obrotów handlowych były napędzane przez wzrost liczby pasażerów na większości lotnisk należących do Grupy Fraport. Wzrosty odnotowano we Frankfurcie, Limie, Ljubljanie, Petersburgu, Warnie oraz Xi’an, z kolei liczba pasażerów spadła w tureckim porcie Antalya.

Dochód grupy wzrósł w pierwszym kwartale o 3,5 proc. i wyniósł 593 mln euro, ale EBITDA spadła o 5,7 proc. do poziomu 137 mln euro, głównie za sprawą wyższych kosztów wynagrodzeń pracowników, na które złożyły się koszty programu restrukturyzacyjnego we Frankfurcie oraz wydatki na pracowników zatrudnionych w nowym oddziale Fraport Greece, a także wyższych kosztów materiałów. 

Zysk netto wzrósł o 24,5 proc. i wyniósł 18,8 mln euro, podczas gdy zarobki w przeliczaniu na jeden udział wzrosły o 25 proc. do poziomu 20 eurocentów. 


fot. Fraport Groupgość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie