×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 18,6 proc. wzrostu w kwietniu


W kwietniu 2017 r. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało o 18,6 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. Było ich blisko 220 tysięcy. To rezultat m.in. letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba prawie 70 połączeń.


Liczba pasażerów według miesięcy
W ubiegłym miesiącu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych - sieciowych oraz niskokosztowych. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 217,6 tys. osób. Pasażerów było o 18,6 tys. więcej niż w kwietniu 2016 r.

To kolejny bardzo udany miesiąc na naszym lotnisku. Kontynuujemy tym samym dobrą passę I kwartału - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Tym razem  o wzrostach zdecydowała rekordowa letnia siatka połączeń. Podróżni mają teraz do wyboru blisko 70 kierunków, w tym nowości - Lizbonę, Lwów i Majorkę, do których w maju dołączy również Reykjavik. 

U progu sezonu letniego coraz większą popularnością cieszą się kierunki południowe, realizowane głównie przez Ryanair i Wizzair. Liczba pasażerów latających z Wrocławia do Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Włoch wzrosła w odniesieniu do ubiegłego roku o 42,5 proc. Jest to widoczne również w wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów do Rzymu (96 proc.), Malagi (95 proc.), Madrytu (93 proc.), na Maltę (93 proc.) i do Mediolanu (93 proc.). Na tym tle doskonale wypadają również tegoroczne nowości - loty do Lizbony i na Majorkę. W samolotach lecących w tych kierunkach zajętych było również ponad 90 proc. miejsc. 

Cały czas dużą popularnością cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych. Do Londynu średnio zajętych jest 93 proc. miejsc, podobnie do Bristolu i do Glasgow. Coraz więcej osób podróżuje również do Irlandii. Samoloty lecące do Dublina i Cork były w ubiegłym miesiącu wypełnione średnio w 94 proc. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii - szczególnie do Oslo i Sztokholmu - o blisko 29 proc.. W sumie liczba podróżnych korzystających z tanich połączeń lotniczych wzrosła, w stosunku do kwietnia ubiegłego roku, o 19,4 proc.

Dzięki tanim połączeniom na lotnisko im. Chopina w Warszawie, obsługiwanym przez Ryanair, znacznie wzrosła liczba pasażerów na trasach krajowych. W kwietniu było ponad 19 proc. więcej niż w tym samym okresie 2016 r. 

W tym przypadku z usług naszego lotniska skorzystało prawie 48,5 tys. pasażerów - mówi Jarosław Sztucki. 

W ubiegłym miesiącu obsłużono też więcej podróżnych korzystających z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie było ich ponad 30,2 tys., czyli o 4,7 proc. więcej niż w kwietniu 2016 r. Wciąż wyjątkowo dużym zainteresowaniem pasażerów cieszą się loty do Düsseldorfu. Ich liczba na tej trasie wzrosła aż o 56,5 proc.

W kwietniu aż o blisko 348 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Było to spowodowane wcześniejszym niż zwykle uruchomieniem tych połączeń. 


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_e0e4e - Profil
gość_e0e4e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie