×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zysk IAG w I kwartale niższy o ponad połowę


Koncern IAG zarobił w I kwartale 2017 r. 42 mln euro przed uwzględnieniem zdarzeń jednorazowych. To o 54,8 proc. mniej niż rok temu. Na poziomie operacyjnym był to jednak rekordowy kwartał.


W okresie od stycznia do marca koncern IAG, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, miał 4,93 mld euro przychodów, co stanowiło spadek o 2,8 proc. Przychody z przewozów pasażerskich spadły o 4,2 proc. do 4,28 mld euro. Mimo tego niewielkiego spadku, zysk operacyjny wzrósł o 9,7 proc. do 170 mln euro. 

- To rekordowy wynik w I kwartale, który tradycyjnie jest dla nas najsłabszy. Pozytywny trend pod względem przychodów jednostkowych z przewozów pasażerskich trwa - skomentował Willie Walsh, prezes IAG. 

Koszty operacyjne koncernu spadły o 3,2 proc. do 4,72 mld euro. Mimo obserwowanego na rynku wzrostu cen paliwa, IAG wciąż odczuwa pozytywne efekty poprzedniego trendu spadkowego - w I kwartale na paliwo koncern wydał 1,06 mld euro, o 10,8 proc. mniej niż w tym samym okresie 2016 r. Wydatki na załogi spadły o 6 proc. do 1,15 mld euro, a na handling, catering i inne usługi wzrosły o 0,8 proc. do 612 mln euro.

Zysk netto po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych wyniósł 27 mln euro.

Przychód jednostkowy linii z przewozów pasażerskich spadł o 7,2 proc. do 6,26 centa na ASK, a yield zmalał o taki sam wskaźnik do 7,93 centa na RPK. Koszty jednostkowe zmalały o 6,3 proc. do 6,97 centa na ASK, a po odliczeniu wydatków na paliwo - spadły o 3,9 proc. do 5,42 centa.


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie