×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Ruch wzrósł o 10 proc. w kwietniu


Koncern IAG przewiózł w kwietniu 8,8 mln pasażerów, co stanowiło wzrost aż o 10,3 proc. w stosunku do zeszłego roku. Dynamikę napędzały trasy europejskie i północnoamerykańskie.


Koncern, do którego należą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus w kwietniu przewiózł 4,78 mln osób na trasach europejskich. Stanowiło to wzrost o 10,7 proc. O 10,2 proc. wzrósł natomiast ruch na kierunkach północnoatlantyckich - do 970 tys. Szybszy wzrost notowały kierunki afrykańskie i bliskowschodnie (o 13,1 proc.), ale to mniej znacząca grupa pasażerów (491 tys.). Ruch na trasach krajowych w Wielkiej Brtyanii, Włoszech i Hiszpanii wzrósł o 9,5 proc. do 1,99 mln pasażerów. 

Średnie wypełnienie samolotów koncernu wyniosło 83,1 proc. i było aż o 4,5 pkt. proc. wyższe niż przed rokiem. Najwięcej zajętych miejsc było na trasach latynoamerykańskich (83,6 proc.), a najmniej - na połączeniach europejskich i afrykańsko-bliskowschodnich (po 82,3 proc.). Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo zbliżone poziomy wypełnienie samolotów na wszystkich grupach tras koncernu.

IAG nie podaje wyników przewozowych poszczególnych przewoźników, ale pod względem wskaźnika RPK najszybciej rozwijają się linie Aer Lingus (o 26,6 proc.). Iberia zanotowała wzrost o 13,4 proc., a Vueling - o 12,2 proc. Najwolniej rośnie British Airways (6,4 proc.), które jednak odpowiadają za znacznie ponad połowę całych zdolności przewozowych koncernu.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie