Adria wycofuje się z Łodzi

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
06 maja 2017 12:41
45 komentarzy
Tylko do 30 czerwca br. Adria oferowała będzie bezpośrednie rejsy z Łodzi do Monachium. Jak czytamy w oświadczeniu portu lotniczego im. Reymonta nie udało się wypracować nowego, zadowalającego obie strony, porozumienia.
Reklama

- Zarząd Portu Lotniczego Łódź podjął decyzję o zakończeniu współpracy z liniami lotniczymi Adria Airways i o nie zawieraniu nowej umowy. Pomimo prowadzonych z przewoźnikiem negocjacji nie udało się osiągnąć porozumienia zadowalającego obie strony. Oferta linii jest za droga wobec innych będących na rynku - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na profilu lotniska na Facebooku.

Adria jest obecna na łódzkim lotnisku od marca 2014 r., kiedy to zainaugurowała operacje na trasie do Monachium (wykonywane codziennie oprócz sobót). W rok później zdecydowała się na otwarcie bazy operacyjnej. Wtedy też zwiększyła ofertę połączeń do Monachium do dwóch dziennie w dni powszednie i raz w weekendowe, a także rozpoczęła loty do Amsterdamu. W kolejnym roku pojawiła się także trasa do Paryża CDG.


Od jakiegoś czasu dało się jednak zaobserwować stopniowe ograniczanie oferty. Najpierw zlikwidowano połączenia do stolicy Francji, krótko potem do Holandii.

"Zarząd prowadzi cały czas rozmowy o nowych połączeniach, a rozstanie z Adrią otworzy szersze pole do negocjacji z innymi liniami" - czytamy w oświadczeniu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_805b1 2017-05-09 20:55   
gość_805b1 - Profil gość_805b1
dla którego kolesie królika szykowane jest lotnisko?
gość_efa2d 2017-05-09 18:52   
gość_efa2d - Profil gość_efa2d
Czy Lodz nie zrobilaby lepiej gdyby zamknela to lotnisko, ktore i tak upadnie? Korzysci z niego sa znikome, a koszt zdaje sie ogromny(o ile dobrze pamietam to miasto doplaca kolo 50mln). Nie lepiej byloby przeznaczyc te pieniadze na prmocje?
ps.wybaczcie ze bez polskich znakow
gość_16fea 2017-05-09 18:40   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Żadnych dwóch połączeń dziennie nie będzie. Jedynie latem w czasie mistrzostw świata w lekkiej atletyce będą loty zarówno większym samolotem jak i odbędą się dwie rotacje któregoś dnia. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd .
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama