×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways odnowi terminal 7 w Nowym Jorku-JFK


British Airways opublikowały wizualizacje operowanego przez tę linię terminalu 7 na nowojorskim lotnisku JFK. Warta ponad 50 mln funtów przebudowa ma się zakończyć pod koniec 2018 r. Z terminala korzysta też LOT.


Przebudowa terminalu uruchomionego w 1970 r. ma na celu przede wszystkim poprawę jakości na etapie odprawy, w tym szczególnie dla pasażerów klas premium, oraz unowocześnienie części handlowej lotniska. 

Inspiracją dla strefy premium ma być część First Wing w terminalu 5 lotniska Londyn-Heathrow. Pasażerowie klas premium będą mogli odprawić się i nadać bagaż przy wolnostojących stanowiskach bez taśm przenośnikowych - bagaże będą następnie transportowane przez personel lotniska do sortowni. 

Przebudowane zostaną też salony biznesowe i część restauracyjna. Przy gate'ach pojawią się dodatkowe miejsca do siedzenia z gniazdkami elektrycznymi. Przestrzeń handlowa terminalu ma zostać tak zmieniona, aby maksymalnie płynnie integrowała się z resztą terminala. Zniknie zapewne klasyczny podział na strefę sklepów i gate'y.


Terminal 7 lotniska JFK to jedyny w Stanach Zjednoczonych terminal, którego operatorem jest zagraniczna linia lotnicza. Budynek został otwarty w 1970 r., zaprojektował go dla linii Air Canada i BOAC (poprzednik British Airways) zespół GMW Architects. Terminal był przebudowywany wielokrotnie - w latach 1989-1991, 2003 r. i 2008 r. 

Poza British Airways z terminala 7 na lotnisku JFK korzystają także m.in. linie ANA i LOT (od stycznia 2016 r.). Do 2015 r. był to też terminal United Airlines, ale potem ten amerykański przewoźnik przestał latać na to nowojorskie lotnisko, koncentrując się na obsłudze połączeń z Newark.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie