Były wiceminister skarbu pełnomocnikiem ds. CPL

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 maja 2017 08:00
3 komentarze
Mikołaj Wild, były wiceminister skarbu państwa, zostanie rządowym pełnomocnikiem ds. budowy Centralnego Portu Lotniczego - dowiedział się Pasazer.com. Będzie urzędował w Ministerstwie Rozwoju.
Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy oficjalnie zostanie ogłoszona nominacja rządowego pełnomocnika ds. budowy CPL. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów będzie on miał rangę sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - będzie zatem podlegał bezpośrednio pod premier, a nie pod żadnego ministra.

Jak wynika z naszych informacji, Wild będzie urzędował w Ministerstwie Rozwoju, co ponownie wskazuje na kluczową rolę resortu Mateusza Morawieckiego w procesie budowy CPL. Maleje za to rola Ministerstwa Infrastruktury, kierowanego przez mającego słabą pozycję polityczną Andrzeja Adamczyka.


Mikołaj Wild jest prawnikiem i urzędnikiem państwowym. Po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Odpowiadał tam m.in. za nadzór nad LOT-em, wielokrotnie wypowiadał się na temat przewoźnika m.in. na komisjach sejmowych. To on mówił o poszukiwaniach inwestora dla polskiej linii w Chinach.

Wild pracował w resorcie skarbu do jego rozwiązania z końcem 2016 r. Od 1 kwietnia jest doradcą w gabinecie politycznym premier Beaty Szydło.

Wild jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Univeristy of Florida oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn. W latach 2006-2015 pracował w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, a od 2003 do 2006 r. w Trybunale Konstytucyjnym.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
shorty 2017-07-17 14:49   
shorty - Profil shorty
na mieście mówią, że grunty pod CPL już dawno sa kupione przez kolegów tych co decyzje wydaja.
moim zdaniem to głupi pomysl z tym CPL, Londyn ma kilka lotnisk i jakoś jest ok, modlin można rozbudowac a potem łódz , radom, kwestia tylko szybkiej kolei.
gość_18300 2017-05-08 06:23   
gość_18300 - Profil gość_18300
CPL dla Warszawy a pasażerowie z regionów dalej będą latać za ocean i do Azji przez Frankfurt lub inny hub w Europie Zachodniej. Chcecie żeby ludzie z południa Polski latali z CPL? To go zbudujcie w połowie drogi między Warszawą a Śląskiem i Krakowem. W przeciwnym wypadku gratulacje dla Lufthansy.
pozpiotr 2017-05-06 22:57   
pozpiotr - Profil pozpiotr
To oni tak na poważnie z tym CPL???
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama