×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Były wiceminister skarbu pełnomocnikiem ds. CPL


Mikołaj Wild, były wiceminister skarbu państwa, zostanie rządowym pełnomocnikiem ds. budowy Centralnego Portu Lotniczego - dowiedział się Pasazer.com. Będzie urzędował w Ministerstwie Rozwoju.


Na razie nie wiadomo, kiedy oficjalnie zostanie ogłoszona nominacja rządowego pełnomocnika ds. budowy CPL. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów będzie on miał rangę sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - będzie zatem podlegał bezpośrednio pod premier, a nie pod żadnego ministra. 

Jak wynika z naszych informacji, Wild będzie urzędował w Ministerstwie Rozwoju, co ponownie wskazuje na kluczową rolę resortu Mateusza Morawieckiego w procesie budowy CPL. Maleje za to rola Ministerstwa Infrastruktury, kierowanego przez mającego słabą pozycję polityczną Andrzeja Adamczyka. 


Mikołaj Wild jest prawnikiem i urzędnikiem państwowym. Po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Odpowiadał tam m.in. za nadzór nad LOT-em, wielokrotnie wypowiadał się na temat przewoźnika m.in. na komisjach sejmowych. To on mówił o poszukiwaniach inwestora dla polskiej linii w Chinach

Wild pracował w resorcie skarbu do jego rozwiązania z końcem 2016 r. Od 1 kwietnia jest doradcą w gabinecie politycznym premier Beaty Szydło. 

Wild jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Univeristy of Florida oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn. W latach 2006-2015 pracował w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, a od 2003 do 2006 r. w Trybunale Konstytucyjnym. 


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie