×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mikosz prezesem afrykańskiej linii


Sebastian Mikosz został mianowany prezesem afrykańskich linii Kenya Airways - poinformował prezes rady nadzorczej przewoźnika Michael Joseph. Były prezes LOT-u obejmie stanowisko od 1 czerwca br.


Mikosz zastąpi odchodzącego na emeryturę Mbuvi Ngunze, który stał na czele linii przez ostatnie dwa lata. Poszukiwania nowego prezesa trwały miesiącami i były prowadzone przy udziale firmy konsultingowej Spencer Stuart. 

Już wcześniej donoszono, że nowym prezesem Kenya Airways znów może być obcokrajowiec. Wcześniej w latach 1999-2006 to stanowisko obejmował Brytyjczyk Brian Davies.

Sebastian Mikosz to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i zarządzaniu, prezes grupy eSKY (od 1 marca 2016 r.),  dwukrotny prezes PLL LOT (w latach 2008-2009 i 2013-2015). Mikosz pracował m.in. w firmie doradczej Artur Andersen w Paryżu oraz Deloitte w Polsce. 

Współtworzył pierwszy niezależny internetowy dom maklerski w kraju, był dyrektorem zarządzającym w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever, dyrektorem generalnym Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz doradcą Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce. Ukończył m.in. prestiżowy IEP Paris. gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie