×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Stambule będzie inteligentne oświetlenie lotniska


Firma ADB Safegate zamontuje na nowym lotnisku w Stambule inteligentne oświetlenie LED. Spółka zapewnia, że dzięki temu powstanie "najbardziej inteligentny obszar lotniska na świecie".

Nowy port lotniczy w Stambule ma być największym na świecie i docelowo obsługiwać nawet 200 mln pasażerów rocznie - dwukrotnie więcej niż obecny ruch na największym lotnisku w Atlancie. Lotnisko będzie budowane fazami, ale ADB Safegate zostało już z góry zakontraktowane jako partner do montażu oświetlenia także na kolejnych etapach. 

Spółka zapowiada, że zarówno oświetlenie pasów startowych, jak i dróg kołowania będzie bardzo elastyczne. Będzie nim można sterować w zależności od potrzeb, a oprogramowanie systemu pozwoli na włączanie i wyłączania krótkich odcinków oświetlenia. To, w połączeniu z zastosowaniem energooszczędnych diod LED, pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów utrzymania lotniska. 

Inteligentne oświetlenie będzie można także wykorzystywać do prowadzenia samolotów i tym samym zwiększenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widzialności. 

Łącznie na lotnisku zamontowanych zostanie 35 tys. diod. Dostawy urządzeń rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2018 r. Nowy port lotniczy ma ruszyć pod koniec przyszłego roku. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie