W Stambule będzie inteligentne oświetlenie lotniska

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
4 maja 2017 10:00
1 komentarz
Firma ADB Safegate zamontuje na nowym lotnisku w Stambule inteligentne oświetlenie LED. Spółka zapewnia, że dzięki temu powstanie "najbardziej inteligentny obszar lotniska na świecie".
Reklama
Nowy port lotniczy w Stambule ma być największym na świecie i docelowo obsługiwać nawet 200 mln pasażerów rocznie - dwukrotnie więcej niż obecny ruch na największym lotnisku w Atlancie. Lotnisko będzie budowane fazami, ale ADB Safegate zostało już z góry zakontraktowane jako partner do montażu oświetlenia także na kolejnych etapach.

Spółka zapowiada, że zarówno oświetlenie pasów startowych, jak i dróg kołowania będzie bardzo elastyczne. Będzie nim można sterować w zależności od potrzeb, a oprogramowanie systemu pozwoli na włączanie i wyłączania krótkich odcinków oświetlenia. To, w połączeniu z zastosowaniem energooszczędnych diod LED, pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów utrzymania lotniska.

Inteligentne oświetlenie będzie można także wykorzystywać do prowadzenia samolotów i tym samym zwiększenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widzialności.

Łącznie na lotnisku zamontowanych zostanie 35 tys. diod. Dostawy urządzeń rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2018 r. Nowy port lotniczy ma ruszyć pod koniec przyszłego roku.

Ostatnie komentarze

gość_c0b0f 2017-05-11 09:08   
gość_c0b0f - Profil gość_c0b0f
Ledy to świetne rozwiązanie w takich inwestycjach gdyż sa energooszczędne i ekologiczne zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy