Łatwiejszy dojazd na lotnisko Don Muang w Bangkoku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 maja 2017 18:00
1 komentarz
Władze Bangkoku uruchomiły dwie nowe linie autobusowe na niskokosztowe lotnisko Don Muang. Połączą one port lotniczy z parkiem Lumpini w centrum miasta oraz z błoniami królewskimi Sanam Luang w pobliżu ulicy Khao San.
Reklama

Autobusy linii A3 kursują do parku Lumpini, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na metro lub kolej nadziemną BTS. Z kolei linia A4 łączy lotnisko Don Muang z Sanam Luang, błoniami królewskimi położonymi między pałacem królewskim a popularną wśród turystów ulicą Khao San. Przystanek znajduje się ok. 5 minut marszem od Khao San Road.

Bilet na przejazd klimatyzowanymi autobusami w jedną stronę kosztuje 50 bahtów (ok. 5,5 zł). To o 20 bahtów więcej niż na liniach A1 i A2, które łączą lotnisko odpowiednio z parkiem Chatuchak i z Pomnikiem Zwycięstwa.

Nowe linie upraszczają dojazd na największe niskokosztowe lotnisko świata, chociaż szybszą (ale droższą) opcją nadal dla wielu pasażerów będzie dojazd koleją BTS do Pomnika Zwycięstwa lub metrem do stacji Chatuchak i skorzystanie z linii A1 lub A2. W ten sposób łatwiej ominąć bowiem korki w centrum miasta.

Lotnisko Don Muang w Bangkoku, które opisywaliśmy niedawno w cyklu "Lądujemy w...", jest znacznie gorzej połączone z miastem niż główny port Suvarnabhumi. Nie dojeżdża tam jeszcze kolej nadziemna, przez co pasażerowie są zdani na transport drogowy - a ten wiąże się z przedzieraniem przez jedno z najbardziej zakorkowanych miast świata.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

pablakiss 2017-05-04 22:51   
pablakiss - Profil pablakiss
Czas podróży 3h...zapomnieli dodać
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama