×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łatwiejszy dojazd na lotnisko Don Muang w Bangkoku


Władze Bangkoku uruchomiły dwie nowe linie autobusowe na niskokosztowe lotnisko Don Muang. Połączą one port lotniczy z parkiem Lumpini w centrum miasta oraz z błoniami królewskimi Sanam Luang w pobliżu ulicy Khao San.


Autobusy linii A3 kursują do parku Lumpini, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na metro lub kolej nadziemną BTS. Z kolei linia A4 łączy lotnisko Don Muang z Sanam Luang, błoniami królewskimi położonymi między pałacem królewskim a popularną wśród turystów ulicą Khao San. Przystanek znajduje się ok. 5 minut marszem od Khao San Road. 

Bilet na przejazd klimatyzowanymi autobusami w jedną stronę kosztuje 50 bahtów (ok. 5,5 zł). To o 20 bahtów więcej niż na liniach A1 i A2, które łączą lotnisko odpowiednio z parkiem Chatuchak i z Pomnikiem Zwycięstwa. 

Nowe linie upraszczają dojazd na największe niskokosztowe lotnisko świata, chociaż szybszą (ale droższą) opcją nadal dla wielu pasażerów będzie dojazd koleją BTS do Pomnika Zwycięstwa lub metrem do stacji Chatuchak i skorzystanie z linii A1 lub A2. W ten sposób łatwiej ominąć bowiem korki w centrum miasta. 

Lotnisko Don Muang w Bangkoku, które opisywaliśmy niedawno w cyklu "Lądujemy w...", jest znacznie gorzej połączone z miastem niż główny port Suvarnabhumi. Nie dojeżdża tam jeszcze kolej nadziemna, przez co pasażerowie są zdani na transport drogowy - a ten wiąże się z przedzieraniem przez jedno z najbardziej zakorkowanych miast świata. 


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie