×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niewielki wzrost ruchu w Rzymie w marcu


Rzymskie lotniska obsłużyły w marcu 3,57 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 0,5 proc. w stosunku do marca 2016 r. Silnie spadła liczba pasażerów na trasach krajowych.


Z tras krajowych z lotnisk Fiumicino i Ciampino skorzystało w marcu łącznie 966,5 tys. pasażerów (spadek o 5,1 proc.), a z międzynarodowych - 2,6 mln (wzrost o 2,7 proc.). W tej drugiej grupie znacznie szybciej rósł ruch na trasach unijnych (o 3,1 proc. do 1,88 mln) niż na pozaunijnych (o 1,5 proc. do 721 tys.). 

Liczba operacji na obydwu lotniskach spadła o 4,9 proc. do 27,2 tys., a masa odprawionych ładunków cargo wzrosła o 14,1 proc. do 15,2 tys. ton.

Większe z lotnisk, Fiumicino, odprawiło w marcu 3,06 mln pasażerów, co stanowiło spadek o 0,4 proc. Wynikało to głównie z mniejszej o 2,9 proc. liczby pasażerów na trasach krajowych i niewielkich wzrostów na trasach międzynarodowych. Z kolei lotnisko Ciampino odnotowało wzrost o 5,8 proc. do 506,5 tys. pasażerów, a dynamikę napędzał przede wszystkim segment tras unijnych, z których skorzystało o 12,2 proc. więcej podróżnych niż rok wcześniej.gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie