Linie lotnicze z Korei ukarane za niebezpieczne praktyki

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 maja 2017 13:40
Korean Air, Asiana Airlines, Jeju Air oraz T’way Air zostały ukarane przez rząd Korei Południowej za naruszenia procedur bezpieczeństwa - informuje Yonhap News.
Reklama

Na Korean Air zostały nałożone kary o łącznej równowartości 2,9 mln dolarów za trzy przewinienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak ustaliło koreańskie Ministerstwo Terytorium, Infrastruktury i Transportu, linie lotnicze opóźniały lub w ogóle nie przeprowadzały regularnych inspekcji samolotów. Tak stało się w przypadku lotu z Dalian do Seulu, kiedy samolot nie został prawidłowo sprawdzony przed startem. Za to przewinienie władze nałożyły na przewoźnika karę w wysokości 2,1 mln dolarów, która w postępowaniu apelacyjnym została obniżona do 1,5 mln dolarów.

Pozostałe dwa przypadki dotyczyły nienależycie przeprowadzonej inspekcji systemu nawigacyjnego w samolocie cargo oraz nienależycie przeprowadzonej kontroli stanu skrzydeł w dwóch airbusach A330.


Linie lotnicze Asiana Airlines zostały ukarane karą w wysokości 260 tys. dolarów po tym, gdy airbus A320 lecący z Busan do Saipan został zmuszony do zawrócenia do Busan z powodu problemów wynikłych z nieprawidłowo przeprowadzonego przeglądu.

Ukarane zastały także linie lotnicze T’way Air za fałszowanie dzienników pokładowych oraz linie lotnicze Jeju Air po tym, gdy pilot przewoźnika nie odnowił certyfikatu znajomości języka angielskiego. Gdy sprawa braku certyfikatu wyszła na jaw na jednym z lotnisk w Chinach, pilot zaoferował, że zapłaci karę i poprosił, by nie informować o problemie chińskich władz.

fot. BriYYZ (Flickr/CC), Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama