×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie lotnicze z Korei ukarane za niebezpieczne praktyki


Korean Air, Asiana Airlines, Jeju Air oraz T’way Air zostały ukarane przez rząd Korei Południowej za naruszenia procedur bezpieczeństwa - informuje Yonhap News.


Na Korean Air zostały nałożone kary o łącznej równowartości 2,9 mln dolarów za trzy przewinienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak ustaliło koreańskie Ministerstwo Terytorium, Infrastruktury i Transportu, linie lotnicze opóźniały lub w ogóle nie przeprowadzały regularnych inspekcji samolotów. Tak stało się w przypadku lotu z Dalian do Seulu, kiedy samolot nie został prawidłowo sprawdzony przed startem. Za to przewinienie władze nałożyły na przewoźnika karę w wysokości 2,1 mln dolarów, która w postępowaniu apelacyjnym została obniżona do 1,5 mln dolarów. 

Pozostałe dwa przypadki dotyczyły nienależycie przeprowadzonej inspekcji systemu nawigacyjnego w samolocie cargo oraz nienależycie przeprowadzonej kontroli stanu skrzydeł w dwóch airbusach A330. 


Linie lotnicze Asiana Airlines zostały ukarane karą w wysokości 260 tys. dolarów po tym, gdy airbus A320 lecący z Busan do Saipan został zmuszony do zawrócenia do Busan z powodu problemów wynikłych z nieprawidłowo przeprowadzonego przeglądu. 

Ukarane zastały także linie lotnicze T’way Air za fałszowanie dzienników pokładowych oraz linie lotnicze Jeju Air po tym, gdy pilot przewoźnika nie odnowił certyfikatu znajomości języka angielskiego. Gdy sprawa braku certyfikatu wyszła na jaw na jednym z lotnisk w Chinach, pilot zaoferował, że zapłaci karę i poprosił, by nie informować o problemie chińskich władz.

fot. BriYYZ (Flickr/CC), Tomasz Śniedziewskigość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie