×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG inwestuje w startupy


IAG International Airlines Group stworzyła program inkubatorów przedsiębiorczości inwestujący w startupy technologiczne ułatwiające podróże.


W prowadzonym przez IAG programie o nazwie Hangar 51 do tej pory uczestniczyło pięć startupów. Dwa z nich, Esplorio oraz Vchain, były na tyle obiecujące, że koncern IAG zdecydował się na ich dalsze finansowanie. 

Esplorio jest aplikacją, która rejestruje, a następnie dzieli się doświadczeniami z podróży poprzez łączność z kontami na mediach społecznościowych użytkowników. Vchain używa technologii blockchain do stworzenia indywidualnej tożsamości dla pasażerów. W ten sposób, jak zapewniają twórcy aplikacji, pozwala liniom lotniczym dzielić się strategicznymi danymi niemożliwymi do zhakowania. 

- Te dwie firmy, w które inwestujemy mają szansę stworzyć ogromną wartość dodaną, zadowolić naszych klientów oraz poprawić efektywność operacyjną branży. Jest to nasz pierwszy globalny program wspierania przedsiębiorczości i z pewnością nie będzie naszym ostatnim - powiedział Stephen Scott, szef globalnego programu innowacji IAG. 

Grupa IAG, do której należą takie marki jak British Airways, Iberia czy Aer Lingus, nie ujawniła wartości inwestycji we wspieranych inicjatywach. Wiadomo jednak, że nie są to inwestycje pozwalające na uzyskanie udziałów większościowych w startupach. 


fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie