IAG inwestuje w startupy

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
04 maja 2017 09:00
IAG International Airlines Group stworzyła program inkubatorów przedsiębiorczości inwestujący w startupy technologiczne ułatwiające podróże.
Reklama

W prowadzonym przez IAG programie o nazwie Hangar 51 do tej pory uczestniczyło pięć startupów. Dwa z nich, Esplorio oraz Vchain, były na tyle obiecujące, że koncern IAG zdecydował się na ich dalsze finansowanie.

Esplorio jest aplikacją, która rejestruje, a następnie dzieli się doświadczeniami z podróży poprzez łączność z kontami na mediach społecznościowych użytkowników. Vchain używa technologii blockchain do stworzenia indywidualnej tożsamości dla pasażerów. W ten sposób, jak zapewniają twórcy aplikacji, pozwala liniom lotniczym dzielić się strategicznymi danymi niemożliwymi do zhakowania.

- Te dwie firmy, w które inwestujemy mają szansę stworzyć ogromną wartość dodaną, zadowolić naszych klientów oraz poprawić efektywność operacyjną branży. Jest to nasz pierwszy globalny program wspierania przedsiębiorczości i z pewnością nie będzie naszym ostatnim - powiedział Stephen Scott, szef globalnego programu innowacji IAG.

Grupa IAG, do której należą takie marki jak British Airways, Iberia czy Aer Lingus, nie ujawniła wartości inwestycji we wspieranych inicjatywach. Wiadomo jednak, że nie są to inwestycje pozwalające na uzyskanie udziałów większościowych w startupach.


fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama