×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Beijing Capital Airlines polecą z Londynu do Qingdao


Londyński port lotniczy Heathrow potwierdził, że linie lotnicze Beijing Capital Airlines uruchomią bezpośrednie połączenie z brytyjskiego hubu do chińskiego miasta Qingdao.


Qingdao, dawna kolonia niemiecka, znane z produkcji piwa Tsingtao, to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Chinach. Nowe połączenie, które wystartuje w tym sezonie letnim, i będzie realizowane trzy razy w tygodniu, po raz pierwszy połączy to chińskie miasto z londyńskim portem lotniczym. 

Nowa trasa będzie obsługiwana airbusami A330 i oznacza, że oferowanie pomiędzy Wielką Brytanią i Chinami zwiększy się o 70 tys. miejsc rocznie, oraz dostarczy prawie 4 tys. ton przestrzeni cargo dla eksportu brytyjskich towarów do chińskiej prowincji Shandong, ekonomicznego hubu Państwa Środka, zamieszkiwanego przez dziewięć milionów mieszkańców, czyli o populacji podobnej do Londynu. 

W 2017 r. Qingdao zajęło 37. miejsce na świecie w rankingu Global Financial Centres Index publikowanego przez Z/Yen Group oraz Qatar Financial Centre Authority. 

Otwarcie tej trasy jest możliwe dzięki zeszłorocznemu porozumieniu pomiędzy Chinami i Wielką Brytanią, na mocy którego możliwa jest większa liczba lotów oraz zniesione zostały ograniczenia w liczbie portów lotniczych, do których mogą latać linie lotnicze z obu krajów.

- Jako brama Wielkiej Brytanii na świat jesteśmy zachwyceni mogąc powitać Beijing Capital Airlines i ogromne, wcześniej nie wykorzystane możliwości rynku Qingdao dla brytyjskich przedsiębiorstw. W przyszłości możliwość Wielkiej Brytanii do prowadzenia wymiany handlowej ze światem będzie opierała się na bezpośrednim dostępie do nowych, rozwijających się rynków jak ten. Ale to jest dopiero początek. Wraz z rozwojem, Heathrow umożliwi brytyjskim eksporterom dostęp do 40 nowych dalekodystansowych kierunków na całym świecie, w tym wielu chińskich miast - powiedział John Holland-Kaye, prezes Heathrow.

Wraz z uruchomieniem lotów do Qingdao, port lotniczy Heathrow będzie miał bezpośrednie połączenia z pięcioma lotniskami zarządzanymi przez Chiny - Pekinem, Szanghajem, Guangzhou, Hongkongiem i Qingdao. 


fot. byeangel (Flickr/CC) gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie