Beijing Capital Airlines polecą z Londynu do Qingdao

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
28 kwietnia 2017 15:00
Londyński port lotniczy Heathrow potwierdził, że linie lotnicze Beijing Capital Airlines uruchomią bezpośrednie połączenie z brytyjskiego hubu do chińskiego miasta Qingdao.
Reklama

Qingdao, dawna kolonia niemiecka, znane z produkcji piwa Tsingtao, to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Chinach. Nowe połączenie, które wystartuje w tym sezonie letnim, i będzie realizowane trzy razy w tygodniu, po raz pierwszy połączy to chińskie miasto z londyńskim portem lotniczym.

Nowa trasa będzie obsługiwana airbusami A330 i oznacza, że oferowanie pomiędzy Wielką Brytanią i Chinami zwiększy się o 70 tys. miejsc rocznie, oraz dostarczy prawie 4 tys. ton przestrzeni cargo dla eksportu brytyjskich towarów do chińskiej prowincji Shandong, ekonomicznego hubu Państwa Środka, zamieszkiwanego przez dziewięć milionów mieszkańców, czyli o populacji podobnej do Londynu.

W 2017 r. Qingdao zajęło 37. miejsce na świecie w rankingu Global Financial Centres Index publikowanego przez Z/Yen Group oraz Qatar Financial Centre Authority.

Otwarcie tej trasy jest możliwe dzięki zeszłorocznemu porozumieniu pomiędzy Chinami i Wielką Brytanią, na mocy którego możliwa jest większa liczba lotów oraz zniesione zostały ograniczenia w liczbie portów lotniczych, do których mogą latać linie lotnicze z obu krajów.

- Jako brama Wielkiej Brytanii na świat jesteśmy zachwyceni mogąc powitać Beijing Capital Airlines i ogromne, wcześniej nie wykorzystane możliwości rynku Qingdao dla brytyjskich przedsiębiorstw. W przyszłości możliwość Wielkiej Brytanii do prowadzenia wymiany handlowej ze światem będzie opierała się na bezpośrednim dostępie do nowych, rozwijających się rynków jak ten. Ale to jest dopiero początek. Wraz z rozwojem, Heathrow umożliwi brytyjskim eksporterom dostęp do 40 nowych dalekodystansowych kierunków na całym świecie, w tym wielu chińskich miast - powiedział John Holland-Kaye, prezes Heathrow.

Wraz z uruchomieniem lotów do Qingdao, port lotniczy Heathrow będzie miał bezpośrednie połączenia z pięcioma lotniskami zarządzanymi przez Chiny - Pekinem, Szanghajem, Guangzhou, Hongkongiem i Qingdao.


fot. byeangel (Flickr/CC)
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama