×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Możliwe zwolnienia w Iberii


Iberia do połowy tego roku może zwolnić tysiąc pracowników - informuje agencja Reuters.


O możliwych zwolnieniach poinformował prezes przewoźnika, Luis Gallego, podczas swojej wizyty w Brazylii, precyzując, że ostateczna decyzja zależy od wyniku rozmów zarządu Iberii ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników. 

Niedawno linie lotnicze uzyskały zgodę związków zawodowych na utworzenie nowego niskokosztowego dalekodystansowego przewoźnika. Podczas rozmów na ten temat przedstawiciele personelu pokładowego podnosili obawy, że w wyniku tej decyzji port lotniczy w Barcelonie, który ma być bazą nowych linii lotniczych, przejmie ruch pasażerski hubu Iberii w Madrycie. 

Personelowi pokładowemu nie spodobały się także zmiany w konfiguracji kabiny airbusów A340-600, które obsłużą trasy Iberii do Stanów Zjednoczonych. Po zmianie w samolotach będzie mniej foteli w klasie biznes, w zamian za to zwiększy się ilość miejsc w klasie ekonomicznej premium, co nie podoba się związkowi zawodowemu SITCPLA, który argumentuje, że w wyniku zmiany na pokładach samolotów będzie więcej pasażerów i mniej członków załogi. 


fot. Dominik Sipinskigość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie