Możliwe zwolnienia w Iberii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
28 kwietnia 2017 14:20
Iberia do połowy tego roku może zwolnić tysiąc pracowników - informuje agencja Reuters.
Reklama

O możliwych zwolnieniach poinformował prezes przewoźnika, Luis Gallego, podczas swojej wizyty w Brazylii, precyzując, że ostateczna decyzja zależy od wyniku rozmów zarządu Iberii ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników.

Niedawno linie lotnicze uzyskały zgodę związków zawodowych na utworzenie nowego niskokosztowego dalekodystansowego przewoźnika. Podczas rozmów na ten temat przedstawiciele personelu pokładowego podnosili obawy, że w wyniku tej decyzji port lotniczy w Barcelonie, który ma być bazą nowych linii lotniczych, przejmie ruch pasażerski hubu Iberii w Madrycie.

Personelowi pokładowemu nie spodobały się także zmiany w konfiguracji kabiny airbusów A340-600, które obsłużą trasy Iberii do Stanów Zjednoczonych. Po zmianie w samolotach będzie mniej foteli w klasie biznes, w zamian za to zwiększy się ilość miejsc w klasie ekonomicznej premium, co nie podoba się związkowi zawodowemu SITCPLA, który argumentuje, że w wyniku zmiany na pokładach samolotów będzie więcej pasażerów i mniej członków załogi.


fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama