Przy lotnisku w Rzeszowie powstanie hotel

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 kwietnia 2017 14:40
9 komentarzy
Spółka-córka zarządzającego warszawskim Lotniskiem Chopina PPL wybuduje przy lotnisku Rzeszów-Jasionka hotel. Będzie on działał pod marką Holiday Inn Express i ruszy w I połowie 2019 r.
Reklama

Zarząd portu lotniczego Rzeszów-Jasionka podpisał dziś (27.04) umowę ze spółką Chopin Airport Development określającą warunki dzierżawy gruntu, na którym zostanie wybudowany hotel zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i centrum wystawienniczo-kongresowego G2A Arena.

Zgodnie z umową liczący ok. 120 pokoi obiekt ma być oddany do użytku w I połowie 2019 r. Hotel będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

- Podpisana dziś umowa to efekt wielu miesięcy pracy, której celem był wybór najlepszego partnera w realizacji strategicznego projektu, jakim jest budowa hotelu przylotniskowego - mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Oprócz warunków finansowych oferty, kluczowe znaczenie miała dla nas wiarygodność spółki Chopin Airport Development, a także jej duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji we współpracy z globalnymi sieciami hotelowymi.


Spółka Chopin Airport Development, część Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W chwili obecnej w portfolio spółki znajdują się cztery hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina, trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton zlokalizowane przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

- Hotel Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku będzie kolejnym obiektem w portfolio Chopin Airport Development. Do realizacji hotelu w tym miejscu przekonał nas potencjał rozwoju rzeszowskiego lotniska, znajdującej się w jego pobliżu strefy ekonomicznej oraz nowo powstałego centrum kongresowego - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. - Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych już w świecie nowych technologii, którzy oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wspólnych przestrzeni, co ułatwia integrowanie się z innymi gośćmi.

W najbliższym czasie Chopin Airport Development planuje otwarcie pierwszego w Polsce hotelu działającego pod marką Renaissance, należącą do grupy hoteli Marriott, który zlokalizowany będzie naprzeciwko Lotniska Chopina w Warszawie. W fazie planowania znajduje się inwestycja przy lotnisku w Pyrzowicach, gdzie w 2018 r. Chopin Airport Development zamierza otworzyć 100-pokojowy hotel Moxy. W lutym br. spółka podpisała umowę dzierżawy działki z lotniskiem Poznań-Ławica, na której ma zostać wybudowany kolejny hotel Moxy.

- Podpisana dziś umowa dotyczy dzierżawy gruntu pod inwestycję hotelową, która bez wątpienia wpłynie korzystnie na rozwój Rzeszowa oraz całego regionu - mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju Chopin Airport Development. - Wkrótce powstanie ostateczny projekt hotelu, a sama budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku tak, abyśmy mogli przyjąć pierwszych gości w II kwartale 2019 r. Zakładamy, że około 40 proc. gości będą stanowić pasażerowie portu lotniczego, natomiast pozostałych przyciągną m. in. wydarzenia organizowane przez centrum wystawienniczo-kongresowe. Kolejny istotny segment gości to przedstawiciele firm rozwijających się wokół lotniska, w tym pobliskiej strefie ekonomicznej.

mapa Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9d8bd 2017-05-07 11:15   
gość_9d8bd - Profil gość_9d8bd
po co na lotnisku bez perspektyw hotel
gość_fb651 2017-04-29 14:30   
gość_fb651 - Profil gość_fb651
W koncu. Ile mozna bylo czekac. Kazde z lotnisk (no moze wiekszosc z nich w Polsce). Powinna miec jeden lub dwa hotele i wielopozimowy parking. Te parkingi pod chmurka gdzie pada deszcz, snieg lub swieci slonce to istny zart.
gość_5c8f8 2017-04-28 13:40   
gość_5c8f8 - Profil gość_5c8f8
Załogi LOT będą miały blisko do łóżka - to całe 4 osoby na dobę. Chyba że hotel, gdzie teraz nocują zaoferuje im lepsze ceny.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama