×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nieznaczny wzrost obrotów handlowych na paryskich lotniskach


Groupe ADP zarządzająca dwoma głównymi paryskimi lotniskami miała w I kwartale przychody z działalności usługowej i handlowej w wysokości 223 mln euro, co stanowi 2,4 proc. wzrostu w porównaniem z I kwartałem 2016 r.Przychody z handlu, na które składają się wpływy z wynajmu powierzchni handlowych, barów, restauracji, banków i kantorów wymiany walut, punktów wynajmu samochodów i powierzchni reklamowych, wzrosły o 5,9 proc. i wyniosły 101 mln euro. W obrębie tych dochodów, przychody pochodzące ze sklepów działających w strefie airside zwiększyły się o 4,5 proc i wyniosły 68 mln euro, głównie za sprawą zwiększenia się sprzedaży w przeliczeniu na pasażera. 

Sprzedaż duty free w przeliczeniu na pasażera zwiększyła się o 1,6 proc. ze średnią wartością transakcji wynoszącą 34,20 euro. Sprzedaż duty paid spadła o 2,3 proc. i średnia wartość tych transakcji wyniosła 7,00 euro. 

Wpływy pochodzące z wynajmu powierzchni handlowych w strefie landside zwiększyły się o 3,9 proc i wyniosły cztery miliony euro. W pierwszym kwartale o prawie 25 proc. zwiększyły się wpływy z gastronomii i wyniosły 9 mln euro. 

fot. Dominik Sipiński
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie