Nieznaczny wzrost obrotów handlowych na paryskich lotniskach

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
27 kwietnia 2017 11:40
Groupe ADP zarządzająca dwoma głównymi paryskimi lotniskami miała w I kwartale przychody z działalności usługowej i handlowej w wysokości 223 mln euro, co stanowi 2,4 proc. wzrostu w porównaniem z I kwartałem 2016 r.

Reklama

Przychody z handlu, na które składają się wpływy z wynajmu powierzchni handlowych, barów, restauracji, banków i kantorów wymiany walut, punktów wynajmu samochodów i powierzchni reklamowych, wzrosły o 5,9 proc. i wyniosły 101 mln euro. W obrębie tych dochodów, przychody pochodzące ze sklepów działających w strefie airside zwiększyły się o 4,5 proc i wyniosły 68 mln euro, głównie za sprawą zwiększenia się sprzedaży w przeliczeniu na pasażera.

Sprzedaż duty free w przeliczeniu na pasażera zwiększyła się o 1,6 proc. ze średnią wartością transakcji wynoszącą 34,20 euro. Sprzedaż duty paid spadła o 2,3 proc. i średnia wartość tych transakcji wyniosła 7,00 euro.

Wpływy pochodzące z wynajmu powierzchni handlowych w strefie landside zwiększyły się o 3,9 proc i wyniosły cztery miliony euro. W pierwszym kwartale o prawie 25 proc. zwiększyły się wpływy z gastronomii i wyniosły 9 mln euro.

fot. Dominik Sipiński

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama