×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa Zelandia rozważa zakaz laptopów


Władze Nowej Zelandii rozważają wprowadzenie zakazu wnoszenia dużych urządzeń elektronicznych na pokład lotów z Bliskiego Wschodu, podobnego do zakazu wprowadzonego przez rządy Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Plany wywołują sprzeciw linii Qatar.


- Popozycja ta może wprowadzić niedogodność dla pasażerów, szczególnie dla wielu z nich, którzy używają laptopów jako narzędzia do pracy, ale z drugiej strony propozycja sprawia, że latanie jest bezpieczne - powiedział Bill English, premier Nowej Zelandii. 

Jak wyjaśnił English, w tej chwili nowozelandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) bada, czy zabronić wnoszenia dużych urządzeń elektronicznych na pokład niektórych lotów. 

W odpowiedzi na propozycje rządu Nowej Zelandii, Akbar al-Baker, prezes linii Qatar Airways, powiedział, że wprowadzenie zakazu mogłoby zmusić przewoźnika do zawieszenia lotów z Dohy do Auckland, czyli połączenia, które wystartowało 6 lutego br. 

- Połączenie radzi sobie dobrze, ale jeżeli nałożone zostaną zakazy, które wpłyną na ruch pasażerski, wtedy będziemy musieli rozważyć te operacje na nowo. To dla dla nas bardzo droga trasa z punktu widzenia operacyjnego - powiedział al-Baker w rozmowie z agencją Reuters. 


fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie