×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSeries z certyfikacją stromego podejścia


Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Transport Canada certyfikowały samolot bombardier CSeries CS100 do wykonywania stromych podejść do lądowania. To umożliwia rozpoczęcia lotów do Londynu-City.Certyfikacja poświadcza, że samolotem można bezpiecznie podchodzić do lądowania na ścieżce o nachyleniu do 5,5 proc., niemal dwukrotnie więcej niż standardowe 3 proc. Tak stromo ląduje się m.in. w Londynie-City, miejskim porcie lotniczym obsługującym stolicę Wielkiej Brytanii. Z uwagi na wysokie wieżowce w sąsiedztwie lotniska, samoloty muszą szybciej niż normalnie zniżać do lądowania oraz wznosić się po starcie. 

Linie Swiss już zapowiedziały, że skierują samolot do obsługi trasy z Londynu-City do Zurychu i Genewy. 

Możliwości operacji w Londynie-City ograniczają, poza stromą ścieżką podejścia, także krótki pas startowy oraz niewielka płyta postojowa. Z tego powodu tylko niektóre modele samolotów mogą być wykorzystywane do lotów z tego portu lotniczego. Obecnie niemal 45 proc. rejsów obsługują embraery 190, a kolejne 20 proc. - bombardiery Q400. Popularne są także odrzutowe Avro RJ85 i embraery 170. Największymi samolotami regularnie latającymi do Londynu-City są airbusy A318, które latają w konfiguracji tylko z klasą biznes do Nowego Jorku-JFK.  gość_c1b03 - Profil
gość_c1b03
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie